Kiwior ustalił warunki umowy. Spezia gra na czas

Jakub Kiwior
Pressfocus Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Jakub Kiwior i Spezia są niemal dogadani w kwestii podwyżki zarobków Polaka. Włoski klub wstrzymuje się jednak z nowym kontraktem dla obrońcy.

  • Jakub Kiwior ma otrzymać nowy kontrakt
  • Zarobki Polaka są już właściwie dogadane
  • Spezia opóźnia jednak nową umowę dla 22-latka, aby zarobić na nim jak najwięcej

Spezia ma powód, aby zwlekać

Jakub Kiwior przebywa w Katarze, gdzie wyczekuje na mecz Polska kontra Meksyk. 22-latek ma sporą szansę, aby wybiec na murawę w tym spotkaniu od pierwszej minuty. Poczynaniom tego stopera przyglądać się będą nie tylko fani w naszym kraju, ale również skauci czołowych europejskich klubów. Nie jest tajemnicą, że Kiwior znajduje się na liście życzeń Milanu, Juventusu, a także Atletico Madryt.

Zainteresowanie Kiwiorem czołowych klubów na Starym Kontynencie sprawia, że Spezia może dyktować coraz wyższą cenę za 22-letniego stopera. Pracodawca Polaka już od kilku miesięcy ma w planach zaoferowanie mu nowego kontraktu, który zwiększyłby jego zarobki. Wszak Kiwior to teraz czołowy młody obrońca w Serie A.

Warunki finansowe nowej umowy Polaka są właściwie dogadane. Mimo tego Kiwior wciąż nie przedłużył kontraktu. Spezia zwleka z tym, ponieważ nie chce umieszczać w umowie klauzuli odstępnego za Polaka w zimowym oknie transferowym. Dzięki temu włoski klub mógłby windować cenę wedle własnego uznania. Umożliwiłby to dobry występ Kiwiora na mundialu.

Czytaj także: Kolejny wielki klub obserwuje Jakuba Kiwiora

Komentarze