Juventus po świetnej drugiej połowie odrobił straty w hicie

Alvaro Morata
PressFocus Na zdjęciu: Alvaro Morata

Starcie dwóch beniaminków rozpoczęło sobotnie rywalizacje 26. kolejki Serie A. Mecz Spezi z Benevento zakończył się remisem 1:1. Hit kolejki pomiędzy Juventusem i Lazio nie zawiódł, a zwycięsko wyszedł z niego Juventus (3:1).

Spezia zasłużyła na zwycięstwo

Pierwsza połowa pojedynku była wyrównana. Obie drużyny dzielnie walczyły o każdy skrawek boiska. Lepiej przy piłce czuli się piłkarze Spezi, którzy zepchnęli rywala do głębokiej defensywy. Od tej pory Benevento zaczęło szukać swoich szans w kontratakach, a to przyniosło oczekiwany efekt. Jednak w dalszej fazie spotkania, więcej do powiedzenia mieli zawodnicy Italiano. Co więcej, Spezia zasługiwała na zwycięstwo, a szczęśliwie uratowała tylko punkt.

Pełna relacja meczu >

Pewne zwycięstwo Udinese, gol weterana

Udinese pewnie pokonało u siebie Sassuolo. Choć to goście częściej znajdowali się przy piłce, to gospodarze byli znacznie konkretniejsi pod bramką rywala. Przed przerwą dobre podanie wykorzystał Fernando Llorente i wyprowadził Udinese na prowadzenie. Był to debiutancki gol Hiszpana w barwach nowego klubu. W samej końcówce wynik ustalilł jeszcze Roberto Pereyra, pieczętując pewne zwycięstwo gospodarzy.

Pełna relacja z meczu >

Stara Dama znów musiała odrabiać straty

Juventus przegrywał po efektownym trafieniu Joaquina Correi z 14. minuty, ale wraz z upływem czasu gospodarze zaczęli prezentować się coraz lepiej. Jeszcze przed przerwą wyrównali po golu autorstwa Adriena Rabiota, a w drugiej połowie dwa gole dorzucił Alvaro Morata, pieczętując niezwykle ważne zwycięstwo Starej Damy.