Juventus zaskoczył Del Piero. “To mądre posunięcie”

Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero PressFocus

Alessandro Del Piero był pozytywnie zaskoczony postawą Juventusu w ostatnim ligowym meczu z Lazio. Zdaniem byłego piłkarza Juventusu to dobry prognostyk przed rewanżowym spotkaniem 1/8 finału z FC Porto.

Juventus pokazał charakter

Juventus w sobotnim spotkaniu na Allianz Stadium wygrał 3:1, choć to goście z Rzymu jako pierwsi wyszli na prowadzenie. – Nie spodziewałem się takiej reakcji z ich strony, ponieważ Juventus zmagał się z problemami fizycznymi w ciągu kilku ostatnich tygodni – powiedział Del Piero, który pochwalił również decyzję Andrei Pirlo o posadzeniu na ławce rezerwowych Cristiano Ronaldo.

– To było mądre posuniecie zarówno ze strony Pirlo, jak i jego samego. Juventus wygrał bez sześciu podstawowych zawodników. Odpoczęli, więc są teraz gotowi do gry – stwierdził Del Piero.

– Lazio miało świetny początek, ale Juventus powalczył o powrót. Byli konsekwentni i to świetna wiadomość, biorąc pod uwagę ich następny mecz z FC Porto – mówił były reprezentant Włoch.

Liga Mistrzów. Rewanż w Turynie

Rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów rozegrane zostanie już we wtorek. Po pierwszym meczu w lepszej sytuacji jest FC Porto, które na własnym stadionie wygrało 2:1.

– Juventus będzie potrzebował doskonałego spotkania. Gol Chiesy w Portugalii odwrócił bieg wydarzeń dla Juventusu, ale jeśli Porto utrzyma tę samą intensywność z pierwszego meczu, będzie to trudne dla Bianconerich. To będzie wyzwanie, ale oni są dobrej formie. Juventus trochę opadł z sił, ale wydaje się, że teraz odzyskał formę – dodał.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 9. marca 2021 21:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze