Juventus – Genoa: Stara Dama wykonała plan, fenomenalny gol Cuadrado [WIDEO]

Rodrigo Bentancur, Juan Cuadrado (w środku) i Luca Pellegrini

Juventus FC z przetrzebioną kontuzjami Genoą wygrał (2:0) w spotkaniu 16. kolejki Serie A. Stara Dama dzięki zwycięstwu nad ekipą ze Stadio Luigi Ferraris legitymuje się dorobkiem 27 punktów. W szeregach gospodarzy cały mecz zaliczył Wojciech Szczęsny, a u gości na ławce rezerwowych całe spotkanie spędził Aleksander Buksa.

• Juventus zrealizował plan na niedzielny wieczór
  • Stara Dama odniosła ósme zwycięstwo w sezonie
  • Ekipę z Turynu do wygranej poprowadzili Juan Cuadrado i Paulo Dybala

Juventus – Genoa: Stara Dama z cenną wiktorią

Juventus FC przystępował do starcia z Genoą, mając zamiar wygrać ósme spotkanie w tej kampanii. Bianconeri mieli jednocześnie nadzieję na zbliżenie się do czołówki ligowej tabeli. Tymczasem podopieczni Andrija Szewczenki chcieli za wszelką cenę uniknąć kompromitacji, a przy odrobienie szczęścia przerwać passę bez wygranej.

Zgodnie z przewidywaniami ekipa z Turynu w pierwszej połowie miała ogromną przewagę nad rywalami. Juventus miał kilka sytuacji strzeleckich. Między innymi Alvaro Morata mógł w 45. minucie zdobyć bramkę, ale bez zarzutu spisał się Salvatore Sirigu. Jedyny gol w pierwszej części gry padł natomiast po próbie Juana Cuadrado bezpośrednio z rzutu rożnego w dziewiątej minucie meczu.

W drugiej odsłonie ekipa Massimiliano Allegriego wciąż dyktowała warunki gry, ale długo nie dawało to efektu w postaci strzelonego gola. Swoje próby podejmowali Paulo Dybala, czy Alvaro Morata, ale wynik się nie zmieniał. Argentyńczyk jednak w końcu dopiął swego w 82. minucie, wykorzystując podanie od Federico Bernardeschiego. Dybala oddał strzał z lewej nogi i Juve ostatecznie wygrało 2:0, dzięki czemu wskoczyło na piąte miejsce w tabeli Serie A.