Juventus zawodzi na początku sezonu Serie A. Co się dzieje?

Paulo Dybala
Paulo Dybala PressFocus

Przez dziewięć lat Juventus FC niepodzielnie panował w Serie A. W poprzednim sezonie pod wodzą Andrei Pirlo nie zdołał obronić tytułu mistrza Włoch, ba, do końca musiał walczyć o miejsce gwarantujące start w Lidze Mistrzów. Kibice Starej Damy z wielką nadzieją przyjęli powrót na trenerską ławkę Massimiliano Allegriego, ale początek sezonu nie zwiastuje poprawy. Sytuację klubu analizują na Seriea.pl Piotr Dumanowski i Dominik Guziak – komentatorzy Eleven Sports.

  • Juventus FC zgromadził tylko pięć punktów w pięciu kolejkach
  • Bianconeri mają słaby początek sezonu i na razie nie zapowiada się, aby poważnie liczyli się w walce o tytuł

Juventus zaczął sezon bardzo niemrawo. Przed rozpoczęciem rozgrywek w Serie A wielu ekspertów przewidywało, że Stara Dama będzie rywalizowała o mistrzostwo. Pierwsze kolejki tego nie zwiastują. Bianconeri mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo w pięciu meczach i zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli Serie A.

Piotr Dumanowski i Dominik Guziak w swoim tekście przyglądają się Juventusowi i próbują wyjaśnić, gdzie leży problem słabej dyspozycji klubu na starcie sezonu. Stara Dama nie jest już postrachem ligi włoskiej jak to miało miejsce kilka lat temu. Do meczu ze Spezią (3:2) przystępowała ze strefy spadkowej.

Problemem klubu nie jest jakość zawodników, bo kadra na pewno nie jest gorsza od tej Empoli czy Udinese, z którymi Juve wypadło fatalnie. Sezon 2015/2016 zaczął się dla Juventusu podobnie, a potem drużyna odżyła po zwycięstwie w derbach Turynu i pewnie pomaszerowała po Scudetto, wygrywając 25 z 26 meczów. Dumanowski i Guziak nie wierzą jednak, aby ten scenariusz mógł się powtórzyć.

Cały tekst: “Juventus? To już nie brzmi strasznie” czytaj na Seriea.pl

Komentarze