Jest poważny kandydat na nowego trenera Napoli. Rozpoczęły się rozmowy

Prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis podobno nawiązał pierwsze kontakty z Sergio Conceicao. Szkoleniowiec FC Porto miałby zastąpić w zespole Azzurrich Luciano Spallettiego, który odejdzie po sezonie.

Sergio Conceicao
IMAGO / Matthieu Mirville Na zdjęciu: Sergio Conceicao
  • Spalletti po sezonie odejdzie z Napoli
  • Azzurri namawiali do pracy pod Wezuwiuszem Luisa Enrique
  • Obecnie jednak najpoważniejszym kandydatem jest Sergio Conceicao

Conceicao zastąpi Spallettiego w Napoli?

Luciano Spalletti po sezonie opuści Napoli, a mistrz Włoch już od pewnego czasu poszukuje jego następcy. W mediach wymienia się kilku kandydatów na to stanowisko. Mówiło się, że stery w Neapolu może objąć Luis Enrique, ale Hiszpan prawdopodobnie wolałby objąć jeden z klubów Premier League.

Gialnuca Di Marzio informował natomiast, że wysoko na liście życzeń Aurelio De Laurentisa znalazł się też szkoleniowiec FC Porto Sergio Conceicao. Według Il Mattino prezydent Napoli nawiązał już pierwsze kontakty z Portugalczykiem w sprawie pracy w Neapolu.

48-latek ma jeszcze rok ważnego kontraktu z FC Porto. Jednak zdaniem O Jogo trzykrotny zwycięzca portugalskiej ekstraklasy ma w umowie zapisaną klauzulę odejścia wynoszącą osiemnaście milionów euro, którą Napoli mogłoby zapłacić.

Według różnych doniesień, Napoli jest gotowe zaoferować Conceicao około 4-6 milionów euro za rok pracy. Jeśli nie będą w stanie sprowadzić Portugalczyka, Vincenzo Italiano z Fiorentiny będzie kolejnym celem, dodaje Il Mattino.

Zobacz również: Wiadomo co z przyszłością Milika. Juventus podjął decyzję ws. wykupu

Komentarze