Ismael Bennacer negocjuje nowy kontrakt z Milanem

Ismael Bennacer
PressFocus Na zdjęciu: Ismael Bennacer

Ismael Bennacer wkrótce może związać się z Milanem nową, długoterminową umową. La Gazzetta dello Sport informuje, że agent zawodnika negocjuje z władzami rossonerich warunki nowego kontraktu.

  • Ismael Bennacer wkrótce przedłuży kontrakt z Milanem
  • Nowa umowa ma obowiązywać do 2026 roku
  • Pomocnik będzie zarabiał nieco ponad trzy miliony euro

Milan uczy się na własnych błędach

Ismael Bennacer dołączył do Milanu w sierpniu 2019 roku. Od tego czasu stał się ważnym zawodnikiem rossonerich. Jego obecna umowa wygasa w 2024 roku, dlatego jeśli ekipa z Mediolanu wiąże długoterminowe plany z Algierczykiem to w najbliższym czasie musi pomyśleć o zaproponowaniu nowej oferty swojemu zawodnikowi.

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, agent Bennacera od jakiegoś czasu negocjuje z zarządem Milanu w sprawie przedłużenia kontraktu. Zdaniem włoskich dziennikarzy osiągnięcie porozumienia jest już bliskie. Algierski pomocnik otrzyma wieloletnią umowę i niewielką podwyżkę płac, aby odzwierciedlić jego znaczenie dla klubu. Mówi się, że Bennacer przedłuży kontrakt do 2026 roku i będzie zarabiał nieco ponad trzy miliony euro rocznie.

Milan chce w ten sposób uniknąć sytuacji jak w przypadku Donnarummy, gdy kluczowy dla zespołu zawodnik, odszedł za darmo. Rossoneri próbowali za wszelką cenę zatrzymać włoskiego bramkarza, jednak wobec ogromnej oferty Paris Saint-Germain byli bezradni. Dziennikarze przywołują także tutaj przypadek Francka Kessiego, który tego lata dołączył na tej samej zasadzie do Barcelony, a także Alessio Romagnollego, który najprawdopodobniej już wkrótce trafi do Lazio Rzym.

W zeszłym sezonie Bennacer wystąpił w 40 meczach we wszystkich rozgrywkach, łącznie przebywając na murawie przez 2100 minut. W tym czasie strzelił dwa gole i zapewnił jedną asystę, odgrywając ważną rolę w zespole Stefano Piollego zarówno w ofensywie, jak i defensywie.

Zobacz również: Juventus potwierdził transfer doświadczonego skrzydłowego

Komentarze