Inter – Spezia: mistrz Serie A nie dał szans outisiderowi, Kiwior zaliczył debiut

Lautaro Martinez

Inter Mediolan pokonał Spezię Calcio (2:0) w spotkaniu 15. kolejki Serie A. W zespole gości zagrał dwóch polskich zawodników. Arkadiusz Reca zaliczył całą pierwszą połowę. Tymczasem Jakub Kiwior rozegrał całe spotkanie.

• Inter Mediolan odniósł 10. zwycięstwo w sezonie w środowy wieczór
  • Ekipa Simone Inzaghiego po raz pierwszy pod wodzą Simone Inzaghiego wygrała trzy ligowe spotkania z rzędu
  • Nerazzurri mają aktualnie 34 punkty na koncie

Inter – Spezia: Polacy nie pomogli outisderowi

Inter Mediolan podchodził do potyczki z jednym z outsiderów ligi włoskiej w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Simone Inzaghiego mieli zamiar wygrać trzeci z rzędu mecz na swoim stadionie w Serie A. U gości od pierwszej minuty zagrało dwóch polskich piłkarzy, czyli Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji gospodarze grali spokojnie, ale ostatecznie zdołali skierować piłkę do siatki. Wynik meczu został otwarty w 36. minucie, gdy po podaniu Lautaro Martineza na listę strzelców wpisał się Roberto Gagliardni. Jeszcze przed przerwą drużyna Fabio Grosso mogła wyrównać. Kalvin Amian oddał strzał, ale Samir Handanović nie dał się pokonać.

Po zmianie stron zespół z Mediolanu włączył drugi bieg, chcąc podwyższyć swoje prowadzenie. Szanse na gola mieli Joaquin Correa i Hakan Calhanoglu, ale nie udało im się wpisać na listę strzelców. Gola strzelił natomiast Lautaro Martinez, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jakuba Kiwiora i ostatecznie Nerazzurri wygrali 2:0.

Inter w środowy wieczór zaliczył dziesiąte zwycięstwo w sezonie, po którym ma na swoim koncie 34 punkty. Spezia zanotował natomiast dziesiątą porażkę. W następnej kolejce mediolańczycy zagrają z Romą, a ekipa Kiwiora i Recy w roli gospodarza stanie do rywalizacji z Sassuolo.