Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. PressFocus

Ibrahimović: Milan musi wierzyć w wygranie mistrzostwa

Zlatan Ibrahimović przekonywał w trakcie poniedziałkowego wręczania nagród La Gazzetta dello Sport, że AC Milan musi marzyć o wygraniu mistrzostwa Włoch. Szwed przyznał jednocześnie, że powrót do klubu z Lombardii był jego największym wyzwaniem w karierze.

Zlatan Ibrahimović wrócił do Milanu w styczniu tego roku. Mimo że ma 39 lat, to jest pierwszoplanową postacią w klubie. Szwedzki napastnik jest aktualnie najskuteczniejszym strzelcem w zespole.

– Czuję się dobrze. Trenuję i zawsze chcę ciężko pracować, taka jest moja filozofia – powiedział “Ibra”.

– W wieku 39 lat poczułem, że muszę zrobić coś więcej, aby czuć się dobrze. Powrót do Milanu był innym wyzwaniem. Milan nie był na szczycie. Nie był tą ekipą, do której trafiłem za pierwszym razem – dodał Ibrahimović.

‘ To było dla mnie największe wyzwanie, powiedziałem sobie: “Zrobię Zlatana Ibrahimovica i zmienię sytuację” – rzekł w swoim stylu Szwed.

Ibrahimović: Do sukcesu daleka droga, ale wiara musi być

Mediolański team jest aktualnie liderem Serie A, mimo że w niedzielę zremisował 2:2 z Parmą Calcio.

– Zespół musi mieć odwagę, aby marzyć o triumfie w Serie A. Przed nami długa droga, ale wszyscy jesteśmy głodni sukcesu – powiedział były reprezentant Szwecji.

– Myślę, że przekazuję swoją charyzmę kolegom z drużyny, zawsze chcę trenować, ponieważ czuję się dzięki temu lepiej. Mówię ludziom w moim wieku, aby wierzyli w siebie i nigdy się nie poddawali – podsumował Ibrahimović.

Komentarze