Manchester United wzmocni się kosztem Milanu?

Hakan Calhanoglu
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Hakan Calhanoglu

Manchester United według doniesień Daily Express może spróbować pozyskać w styczniu Hakana Calhanoglu z AC Milan. Transakcja będzie możliwa do zrealizowania, jeśli tylko klub z Old Trafford wyłoży na nią 20 milionów funtów. W związku z tym przyszłość Turka w klubie z Lombardii stoi pod znakiem zapytania.

Manchester United nie ukrywa, że ofensywny pomocnik od dłuższego czasu znajduje się na jego celowniku. Fakt, że Hakan Calanoglu ma kontrakt ważny tylko do końca czerwca 2021 roku, nie jest tutaj bez znaczenia.

Sternicy Rossonerich mają plan, aby przedłużyć umowę z piłkarzem. Sam zawodnika też wyrażał taką chęć. Ostatnio jednak rozmowy między obiema stronami utkwiły w martwym punkcie.

Powyższy stan rzeczy chce wykorzystać przedstawiciel Premier League. Inną sprawą jest jednak to, czy dzisiaj taki zawodnik jak Hakan Calhanoglu jest niezbędny tej ekipie. Przypomnijmy, że na podobnej pozycji gra Bruno Fernandes, a Ole Gunnar Solskjaer ma jeszcze do dyspozycji Donny’ego van de Beeka.

Turecki pomocnik trafił do Milanu w 2017 roku z Bayeru Leverkusen. W trakcie trwającej kampanii Hakan Calhanoglu jest jednym z mocniejszych punktów zespołu Stefano Pioliego. Zawodnik wystąpił w 17 meczach, notując w nich pięć trafień i pięć asyst.

Reprezentant Turcji ogólnie w koszulce Rossonerich rozegrał 146 meczów.

Komentarze