Giroud wciąż decydujący. Milan chce go zatrzymać za wszelką cenę

Olivier Giroud jest w tym sezonie najjaśniejszą postacią ofensywy Milanu. Władze klubu doceniają jego wkład w wyniki drużyny i pragną zaoferować roczne przedłużenie umowy.

Olivier Giroud
Obserwuj nas w
fot. Imago/Giuseppe Maffia Na zdjęciu: Olivier Giroud
  • Olivier Giroud strzelił w niedzielę dwie bramki przeciwko Napoli
  • Francuz od początku sezonu spisuje się świetnie i jest najważniejszą postacią ofensywy
  • Rossoneri planują zaoferować mu nowy kontrakt

Giroud walczy o nowy kontrakt

Od początku sezonu 2023/2024 Olivier Giroud spisuje się fantastycznie. Latem Milan szukał napastnika, który będzie z nim rywalizował, a nawet zastąpi doświadczonego Francuza w wyjściowej jedenastce. Takowego znaleźć się nie udało, więc to 37-latek wciąż musi stanowić o sile ofensywnej Rossonerich.

Trzeba przyznać, że ze swoich zadań wywiązuje się wyśmienicie. Zawodzi skuteczność Rafaela Leao, więc to Giroud jest główną strzelbą Milanu w trwającej kampanii. W niedzielnym hicie Serie A z Napoli ustrzelił dublet, a łącznie ma już na swoim koncie sześć trafień i trzy asysty. W jednym z meczów zasłynął również umiejętnościami bramkarskimi, dogrywając go między słupkami, gdzie zastąpił Mike’a Maignana, który otrzymał czerwoną kartkę.

Milan docenia, że Giroud, pomimo upływu lat, wciąż utrzymuje imponującą formę. Celem klubu jest więc zatrzymanie go przynajmniej do 2025 roku. Niebawem mają ruszyć w tej sprawie negocjacje. Rossoneri chcą kontynuować współpracę z Francuzem za wszelką cenę, nawet pomimo zainteresowania nim ze strony ekip z Arabii Saudyjskiej i Major League Soccer.

Zobacz również: Włoskie media: niezły występ Zielińskiego w hicie Serie A

Komentarze