Genoa – Milan: Rossoneri z pewną wiktorią

Junior Messias

AC Milan pewnie pokonał Genoę (3:0) w meczu 14. kolejki Serie A. Bohaterami Rossonerich zostali Zlatan Ibrahimović oraz Junior Messia. Brazylijczyk okrasił występ dubletem. Podopieczni Stefano Pioliego po dwóch z rzędu porażkach wrócił na zwycięski szlak.

• AC Milan przełamał się po dwóch porażkach z rzędu w w lidze włoskiej
  • Rossoneri odnieśli w Reggio Emilia jedenaste zwycięstwo w sezonie
  • Dzięki wygranej ekipa Stefano Pioliego wykorzystała potknięcie Napoli, tracąc już tylko punkt do Azzurrich

Genoa – Milan: Rossoneri wykorzystali potknięcie lidera

AC Milan przystępował do starcia na Stadio Luigi Ferraris w roli zdecydowanego faworyta. Jednocześnie Rossoneri mieli plan, aby zakończyć passę meczów, w których stracili wiele goli. W szeregach rywali Rossonerich całe zawody na ławce rezerwowych spędził Aleksander Buksa.

Spotkanie szybko ułożyło się po myśli podopiecznych Stefano Pioliego. Już w 10. minucie wynik rywalizacji otworzył Zlatan Ibrahimović, popisując się genialnym uderzeniem z rzutu wolnego. Szwedzki napastnik fantastycznie przymierzył, nie dając żadnych szans golkiperowi rywali.

Jednym trafieniem aktualni wicemistrzowie Włoch się nie zadowolili. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Milanu podwyższył Junior Messias. Brazylijczyk w doliczonym czasie pierwszej połowy popisał się celnym strzałem głową.

W drugiej odsłonie goście nie forsowali tempa. Aczkolwiek i tak dołożyli jeszcze jednego gola. Znów bramkę zdobył Junior Messias. Tym razem piłkarz Rossonerich popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego, po którym piłka wylądowała tuż obok słupka bramki rywali i mieliśmy 3:0 dla Milanu.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Jednocześnie Czerwono-czarni wrócili na ścieżkę zwycięstw w lidze włoskiej po dwóch porażkach z rzędu. Kolejne spotkanie Milan rozegra już w sobotę z Salernitaną. Tymczasem dzień później swój mecz rozegra Genoa, mierząc się z Juventusem.