Dramat piłkarza Juventusu. Potwierdził się czarny scenariusz

Federico Chiesa
PressFocus Na zdjęciu: Federico Chiesa

Potwierdził się czarny scenariusz w kwestii kontuzji Federico Chiesy. Skrzydłowy Juventusu doznał poważnej kontuzji kolana i w tym sezonie nie pojawi się już na murawie.

  • Federico Chiesa nie zagra przez kilka miesięcy z powodu kontuzji odniesionej w spotkaniu z Romą
  • 24-letni reprezentant Włoch musi poddać się operacji i nie weźmie także udziału w barażach o awans na mistrzostw świata
  • Kontuzje Chiesy jest ogromnym osłabieniem dla Juventusu i reprezentacji Włoch

Chiesa zerwał więzadła

24-letni Chiesa kontuzji nabawił się w trakcie pierwszej połowy niedzielnego meczu z Romą i już w 32. minucie został zmieniony przez Dejana Kulusevskego. W poniedziałek rano piłkarz Juventusu przeszedł szczegółowe badania medyczne w J Medical, po których klub opublikował oficjalny komunikat. Ten potwierdza najgorszy scenariusz – zerwanie więzadła krzyżowego.

“Badania, które przeszedł w J Medical potwierdziły zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Konieczne będzie przeprowadzenie operacji w najbliższych dniach” – czytamy w oficjalnym komunikacie Juventusu.

Diagnoza ta wyklucza występy Chiesy do końca obecnego sezonu. Napastnik nie tylko nie będzie mógł pomóc Juventusowi w rozgrywkach ligowych, ale także reprezentacji Włoch w barażowych spotkaniach o awans na katarski mundial.

W obecnym sezonie Chiesa rozegrał w barwach Juventusu 18 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich cztery bramki i dokładając do tego cztery asysty.

Zobacz także: AS Roma – Juventus: szalony rollercoaster Rzymie, Stara Dama dokonała rzeczy niemożliwej

Komentarze