Derby d’Italia dla Juventusu!

Gonzalo Higuain

W meczu dwóch głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu, panujący mistrz Juventus wygrał na wyjeździe 2:1 z Interem Mediolan. Dla drużyny Antonio Conte to pierwsza strata punktów w tym sezonie.

Juventus nie mógł lepiej rozpocząć niedzielnego spotkania na San Siro. Stara Dama już w czwartej minucie wyszła na prowadzenie. Po długim podaniu Pjanicia, z piłką w pole karne wpadł Paulo Dybala i mocnym uderzeniem z lewej strony pokonał Handanovicia. Bramkarz Nerazzurrich mógł w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej.

Pięć minut później bliski podwyższenia na 2:0 był Ronaldo, po którego strzale z okolic linii pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę. W 17. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Interu, po tym jak piłkę ręką w polu karnym zagrał Matthijs de Ligt. Kilka chwil później do wyrównania z jedenastu metrów doprowadził Lautaro Martinez.

W 28. minucie napastnik Interu miał okazję do wpisania się na listę strzelców po raz drugi, ale bardzo dobrą interwencją po jego strzale popisał się Szczęsny. Juventus groźniej zaatakował w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy. Najpierw Handanović odbił piłkę po mocnym strzale Ronaldo, a kilka chwil później trafił już do siatki. Gol nie został jednak uznany, bowiem Portugalczyk był na spalonym.

Dziesięć minut po przerwie szansę na zdobycie drugiego gola miał Dybala, ale tym razem Handanović stanął na wysokości zadania. Pod bramką Starej Damy groźniej zrobiło się dopiero w 69. minucie, kiedy po strzale Vecino i rykoszecie futbolówka nieznacznie minęła bramkę.

W 80. minucie Juventus wyszedł na prowadzenie. Po podaniu Bentancura, z piłką w polu karnym znalazł się Higuain i pewnym strzałem pokonał bramkarza Interu. Sześć minut później kolejną dobrą interwencją w tym meczu popisał się Szczęsny, który obronił uderzenie Vecino. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Stara Dama mogła świętować zwycięstwo w meczu na szczycie.

Inter Mediolan – Juventus FC 1:2 (1:1)