Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Conte: Nasi właściciele są wizjonerami

Antonio Conte w rozmowie z chińską telewizją PPTV przedstawił informacje na temat celów Interu Mediolan w Serie A i w Lidze Mistrzów. Były selekcjoner reprezentacji Włoch, a obecnie trener Nerazzurrich zabrał też głos na temat właścicieli Interu, przekonując, że są to wizjonerzy.

Czytaj dalej…

– Naszym celem jest to, aby być konkurencyjnym dla innych mocnych ekip ligi. Doskonale wiemy, że we Włoszech istnieje zespół o silnych fundamentach, którym jest Juventus. Nie można też zapominać o Napoli, ale Inter ma też ciekawą historię i tradycję – mówił Conte cytowany przez Football Italia.

– Naszym obowiązkiem jest przywrócenie klubu na należne mu miejsce. To zajmie trochę czasu, nie możemy zbudować wieżowca w ciągu kilku dni, ale zaczynamy to robić i chcemy ponownie podjąć walkę – dodał Włoch.

– Nasi właściciele są wizjonerami i to jest bardzo pozytywne. Zainwestowali w Inter, ponieważ uważają, że to właściwy klub do robienia czegoś ważnego w piłce nożnej, nie tylko na poziomie europejskim, ale globalnym – zaznaczył Conte.

– Widzę w prezydencie (Steven Zhang – przyp. red.) młodego człowieka, bardzo otwartego na budowanie czegoś długotrwałego dla Interu – kontynuował opiekun Czarno-niebieskich.

Dodajmy, że w pierwszej kolejce włoskiej ekstraklasy Inter zmierzy się na swoim stadionie z US Lecce.


Komentarze