Trener Pogoni Szczecin był o krok od pracy w reprezentacji

Kosta Runjaić
Pressfocus Na zdjęciu: Kosta Runjaić

Jak przekazał Mateusz Borek, trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić mógł zostać selekcjonerem reprezentacji Grecji. 50-latek jednak odmówił i skupia się na pracy w klubie.

  • Kosta Runjaić odrzucił ofertę pracy z kadrą Grecji
  • Szkoleniowiec planuje walczyć o jak najlepszy wynik z Portowcami na koniec sezonu
  • Kontrakt 50-latka w Pogoni wygasa wraz z końcem sezonu, ale w każdej chwili może zostać przedłużony

Kosta Runjaić powiedział “nie” reprezentacji Grecji

Pogoń Szczecin przyciąga coraz więcej uwagi na piłkarskim rynku. Na początku zimowego okienka z klubu odszedł Kacper Kozłowski. Utalentowany pomocnik został kupiony przez Brighton za 10 mln euro. Do tego Kamil Grosicki wzbudził zainteresowanie FC Lorient z Ligue 1.

Jak się okazało, na tym się nie kończy. Według Mateusza Borka, Kosta Runjaić mógł przejąć stery w reprezentacji Grecji. Trener Portowców jednak odmówił. Klub ma dziś realne szanse na mistrzowski tytuł, dlatego 50-latek woli skupić się na pracy w Szczecinie.

Przed startem drugiej części sezonu, Pogoń jest wiceliderem PKO Ekstraklasy. Lech Poznań, który od dłuższego czasu zajmuje fotel lidera, ma tylko cztery oczka przewagi. Stąd wyścig po mistrzostwo wydaje się całkiem interesujący. Na ostateczny sukces liczy też Raków Częstochowa, więc emocji wiosną na pewno nie zabraknie.

Kosta Runjaić posiada umowę do końca czerwca. Rolę szkoleniowca w Szczecinie pełni od 2017 r. i niewykluczone, że wkrótce złoży podpis pod nową umową, automatycznie wydłużając swój pobyt w Polsce.

Czytaj więcej: Wisła Kraków z szóstym wzmocnieniem tej zimy

Komentarze