Zdecydowana odpowiedź Papszuna po pytaniu o kadrę

Marek Papszun
PressFocus Na zdjęciu: Marek Papszun

Marek Papszun w podczas wywiadu dla TVP Sport nie chciał komentować plotek łączących go z pracą w reprezentacji Polski. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa przyznał, że nie chce uczestniczyć w medialnych grach.

  • Marek Papszun nie chce rozmawiać na temat pracy w reprezentacji
  • Szkoleniowiec przyznaje, ze skupia się na pracy w Rakowie
  • Wciąż ważą się losy Michniewicza w roli selekcjonera

Papszun nie chce uczestniczyć w medialnych grach

Choć wszystko wskazuje na to, że Czesław Michniewicz pożegna się posadą selekcjonera reprezentacji Polski to nie znamy jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie. Wydaje się, że w obliczu licznych kontrowersji dotyczących Biało – Czerwonych po zakończeniu mundialu ewentualne pozostanie na stanowisku dotychczasowego trenera byłoby wielką sensacją.

Tymczasem w mediach pojawiają się nazwiska kandydatów, którzy mogliby zastąpić Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Wymieniani są tacy trenerzy, jak Roberto Martinez, który żegna się z belgijską kadrą, a także Herve Renard. Francuski trener bardzo dobrze przygotował Arabię Saudyjską do mundialu w Katarze i przyznaje, że chętnie spróbowałby swoich sił z mocniejszym zespołem.

Jednak od dłuższego czasu z reprezentacją Polski łączy się także Marka Papszuna, który osiąga znakomite wyniki prowadząc Raków Częstochowa. Szkoleniowiec Medalików odcina się jednak od pytań o pracę w kadrze. W rozmowie z TVP Sport trener bardzo szybko uciął rozmowę na ten temat.

– Nie chcę wchodzić do tej rzeki i znów uczestniczyć w jakichś medialnych grach. Nawet gdyby pojawiły się jakiekolwiek rozmowy, to raczej nie powinno to trafić do mediów. Jestem trenerem Rakowa Częstochowa, mam ważny kontrakt i na tym powinniśmy poprzestać. Te dyskusje i spekulacje w jakiś sposób są oczywiście miłe, bo pokazują, że jestem doceniany jako trener. Jeżeli jednak nie ma żadnych konkretów, to nie ma sensu o tym dyskutować, bo to jedynie medialne spekulacje – przyznał Papszun w rozmowie z Maciejem Rafalskim.

Dlaczego Czesław Michniewicz straci pracę?
Przemowa #13

Czesław Michniewicz zapewnia: nie ma żadnego konfliktu, a konflikt wymyśliliście wy – dziennikarze. To nie jest prawda, bo na własne uszy z innych źródeł słyszymy wyraźnie zupełnie inne wypowiedzi. Ten program nigdy nie zostałby nagrany, gdyby nie informacje, jakie do nas spłynęły. I które powodują, że trudno sobie wyobrazić, by nie doszło do zmiany selekcjonera.

Czytaj dalej…

Raków Częstochowa znakomicie spisuje się w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. Częstochowianie na półmetku rozgrywek mają aż dziewięć punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa i pewnie zmierzają po pierwsze mistrzostwo kraju w historii klubu.

Zobacz również: Media: to Deschamps zdecyduje o swojej przyszłości w reprezentacji Francji

Komentarze