Szokująca decyzja. Spalletti wybrał nowego kapitana reprezentacji Włoch

Luciano Spalletti podjął zaskakującą decyzję. Selekcjoner reprezentacji Włoch odebrał opaskę kapitańską Gianluigiemu Donnarummie, a od teraz funkcję tę pełnić będzie Ciro Immobile - informuje "Corriere dello Sport".

Ciro Immobile
IMAGO / Giuseppe Maffia Na zdjęciu: Ciro Immobile
  • Luciano Spalletti podjął zaskakującą decyzję
  • Gianluigi Donnarumma nie będzie pełnił funkcji kapitana reprezentacji Włoch
  • 24-letniego bramkarza w tej roli zastąpi Ciro Immobile

Ciro Immobile zostanie nowym kapitanem reprezentacji Włoch

Luciano Spalletti szykuje się już do debiutu w roli selekcjonera reprezentacji Włoch. W sobotę “Squadra Azzurra” zmierzy się w eliminacjach do przyszłorocznego EURO z Macedonią Północną. Okazało się, że nowy trener Italii podjął zaskakującą decyzję na trwającym zgrupowaniu kadry.

Jak przekazuje “Corriere dello Sport”, Luciano Spalletti postanowił odebrać opaskę kapitańską Gianluigiemu Donnarummie. Od teraz tę funkcję w reprezentacji Włoch będzie pełnił Ciro Immobile. Selekcjoner Italii uszanował fakt, że 33-latek jest najbardziej skutecznym zawodnikiem w całej kadrze i jemu powierzył tak odpowiedzialną rolę.

Włoscy dziennikarze donoszą, że niekoniecznie Ciro Immobile może wybiec z opaską kapitańską na ramieniu w najbliższym meczu z Macedonią Północną. Jeśli Luciano Spalletti zdecyduje się postawić w ataku na Giacomo Raspadoriego, to tę funkcję na boisku będzie pełnił Gianluigi Donnarumma.

Sprawdź także: Amrabat wprost o Ten Hagu. “Jest zwycięzcą i to mi się podoba”

Komentarze