Juventus przerwał kiepską passę. Zacięty bój w ćwierćfinale pucharu Włoch

Bremer
Pressfocus Na zdjęciu: Bremer

Jeden gol wystarczył Juventusowi do pokonania Lazio Rzym i awansowania do ćwierćfinału pucharu Włoch. Bohaterem Starej Damy został Bremer, który uderzeniem głową skutecznie wykończył piłkę od Filipa Kosticia. Mimo sporych problemów wewnątrz klubu Juventus melduje się w kolejnej fazie pucharów.

• Juventus zaraz przed przerwą wyszedł an prowadzenie dzięki bramce Bremera
  • Defensywa Starej Damy skutecznie rozbijała ataki rywali
  • Nieskuteczny tego wieczoru był Moise Kean

Piłkarze Lazio bez argumentów

Zawodnicy Juventusu najwyraźniej byli w stanie odsunąć na bok myśl o problemach, jakie toczą obecnie klub i w pełni skupieni przystąpili do rywalizacji w ćwierćfinale pucharu Włoch z Lazio Rzym. Stara Dama w pierwszej połowie osiągnęła wyraźną przewagę i regularnie gościła pod polem karnym rywali. Zaowocowało to bramką w 44. minucie. Bremer pokonał wówczas Maximiano po uderzeniu głową z bliskiej odległości. Sędzia sprawdzał jeszcze sytuację na Varze, ale ostatecznie zaliczył trafienie.

Stara Dama konsekwentna w obronie

Maurizio Sarri prawdopodobnie potrząsnął mocno swoimi podopiecznymi w przerwie, bo na drugą połowę wybiegli zdecydowanie bardziej zmotywowani. Orły prezentowały się lepiej w kreacji i coraz częściej udawało im się zawiązać udane akcje ofensywne. Mimo to groźniejszą sytuację stworzyli sobie w tym czasie gospodarze. Piłkę w polu karnym otrzymał Moise Kean. Włoch uderzył w poszukiwaniu dłuższego słupka, ale jego próbę udaremnił Luis Maximiano.

Włoch miał szansę na rehabilitację, ale nie udało mu się również skutecznie wykończyć akcji z 88. minuty. Znów w roli dogrywającego odnalazł się Filip Kostic, który posłał podanie do napastnika. Ten nie sfinalizował jej w sposób pozwalający na strzelenie bramki na 2:0. Mimo to gospodarze mogli cieszyć się z awansu do półfinału pucharu Włoch.