Ten Hag wyróżnił swego gracza. “Nie do powstrzymania”

Marcus Rashford
PressFocus Na zdjęciu: Marcus Rashford

Manchester United rozbił na wyjeździe Nottingham Forest (3:0) w pierwszym półfinale Pucharu Ligi. Po zakończeniu spotkania Erik ten Hag był zadowolony ze swoich podopiecznych, ale wyróżnił Marcusa Rashforda.

• Manchester United jest już o krok od finału Pucharu Ligi. W pierwszym półfinale pokonał Nottingham Forest aż 3:0
  • Marcus Rashford strzeliłw tym meczu swojego dziesiątego gola po zakończeniu mundialu
  • Erik ten Hag uważa, że Anglik jest nie do powstrzymania

“Marcus robi szalone, nieprzewidywalne rzeczy”

Manchester United rozbił Nottingham Forest (3:0) w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi. Zawodnikiem spotkania wybrano Lisandro Martineza, ale to Marcus Rashford ponownie zrobił największe wrażenie na kibicach. Już w szóstej minucie otworzył wynik po fantastycznym solowym rajdzie.

Wielu graczy zagrało naprawdę dobrze, ale jestem szczęśliwy z powodu Marcusa. Pod względem występów i rozwoju, rośnie od początku sezonu. Musimy kontynuować ten proces i to on jest za niego głównie odpowiedzialny. Z jego nastrojem i podejściem jest nie do powstrzymania. Zespół musi pomagać mu znaleźć się w odpowiedniej pozycji. Posiadając piłkę, mamy plan. Mamy też jednak kilku graczy, jak Rashford, który robi szalone, nieprzewidywalne rzeczy – nie mógł nachwalić się podopiecznego Erik ten Hag.

Z punktu widzenia wyniku, odbiliśmy się po porażce z Arsenalem. Gra przez 90 minut była dobra. Drugi gol zdobyty przed przerwą był ważny, bo uspokoił zespół. Przez to druga połowa była spokojniejsza – wyznał Holender. W 23. minucie bramkę na 1:1 zdobył Sam Surridge, ale arbiter dopatrzył się niewielkiego spalonego. – Jeden moment mógł zmienić grę. W pierwszych 20 minutach graliśmy dobrze, strzeliliśmy gola i wykreowaliśmy kilka kolejnych okazji. Ale pozwoliliśmy im wrócić do meczu – to nie może się więcej zdarzyć. To był moment do nauki – dodał trener Czerwonych Diabłów.

Rewanżowy mecz Manchesteru United z Nottingham Forest odbędzie się w przyszłą środę. Wcześniej, jednak, zespół Erika ten Haga czeka starcie z Reading w Pucharze Anglii.