Pochettino prosi, by nie sędziowano pod Jurgena Kloppa

Mauricio Pochettino liczy na to, że niedzielny finał Pucharu Ligi między Chelsea z Liverpoolem będzie sędziowany w sposób sprawiedliwy. Szkoleniowiec Chelsea sugeruje, że odchodzący Jurgen Klopp mógłby liczyć ze strony arbitrów na taryfę ulgową.

Pochettino i Klopp
IMAGO / Mark Pain Na zdjęciu: Pochettino i Klopp
  • Chelsea zagra w finale z Liverpoolem
  • Pochettino liczy na sprawiedliwe sędziowanie
  • Będzie to ostatni finał Pucharu Ligi z udziałem Kloppa

Pochettino liczy na sprawiedliwe sędziowanie

W rozmowie z mediami przed niedzielnym finałem na Wembley Pochettino przywołał wyjazd Chelsea na Anfield pod koniec stycznia, kiedy Liverpool wygrał 4:1. Zwrócił jednak uwagę, że w czasie meczu sędziowie podjęli kilka dyskusyjnych decyzji na korzyść ekipy Jurgena Kloppa. Zasugerował, że arbitrzy stosują wobec odchodzącego z pracy Niemca i jego zespołu taryfę ulgową

Jestem pierwszym, który powie, że Liverpool jest niesamowity, a Klopp to jeden z najlepszych trenerów na świecie. Chciałbym jednak, by na Wembley wygrała drużyna mocniejsza, a nie ta, na korzyść której podejmowane są kluczowe decyzje – powiedział Pochettino.

Nie przeczę, że Liverpool nie był w ostatnim meczu na Anfield lepszy. Ale już po pięciu minutach gry mieliśmy oczywistego karnego, którego nam nie przyznano. Podobna sytuacja miała miejsce po przerwie. Chcemy, by w czasie rywalizacji z Liverpoolem dawano nam takie same możliwości i sędziowano sprawiedliwie. Jeśli nasi rywale wygrają to w porządku. Ważne, by zrobili to po sprawiedliwych decyzjach. Mam nadzieję, że sędziowie nie ulegną presji i nie dołączą do całego zamieszania związanego z tym, że Klopp odchodzi – skwitował menedżer Chelsea.