Puchar Króla: derby dla Betisu, Valencia z awansem – podsumowanie 1/8 finału

Sergio Canales

Dwa mecze w ramach 1/8 finały Pucharu Króla odbyły się w niedzielę. W pierwszym spotkaniu dnia Valencia skromnie pokonała (1:0) Baleares. Tymczasem Real Betis okazał się lepszy w derbach Andaluzji od Sevilli (2:1) w dokończonym starciu, które zostało przerwane w sobotę po ataku kibiców na Joana Jordana. Prezentujemy wyniki i strzelców ostatnich meczów.

Canales bohaterem Betisu

Valencia pokonała Baleares po trafieniu Marcosa Andre, który wpisał się na listę strzelców już w pierwszej minucie. Tym samym ekipa z Estadio Mestalla znalazła się w gronie ośmiu najlepszych ekip w Pucharze Króla. Tymczasem Real Betis lepiej otrząsnął się po skandalu, w którym zaatakowany przez kibiców został Joan Jordan. W dokończonym w niedzielę starciu bramkę zdobył Sergio Canales, który gola strzelił w 71. minucie. Tym samym Los Verdiblancos wywalczyli przepustkę do kolejnej rundy rozgrywek.