Puchar Króla: skandal w derbach Sevilli! Rzuty karne w Gijon – podsumowanie 1/8 finału

Hector Bellerin
Pressfocus Na zdjęciu: Hector Bellerin

Hiszpańska federacja na 15 stycznia zaplanowała cztery mecze w 1/8 finału Pucharu Króla. Faworyci mieli niemało kłopotów. Ponadto derby Sevilli zostały przerwane. Prezentujemy wyniki i strzelców ostatnich meczów.

Faworyci musieli się wysilić

Pierwszym sobotnim meczem w 1/8 finału Pucharu Króla było starcie dwóch przedstawicieli La Ligi. Mallorca wygrywała z Espanyolem różnicą dwóch goli, ale ekipa z Barcelony nie odpuszczała i gospodarze triumfowali 2:1. Goli w regulaminowym czasie gry nie doczekaliśmy się w Gijon, gdzie miejscowy Sporting uległ Cadiz. Inny zespół z hiszpańskiej ekstraklasy, czyli Rayo Vallecano, też miał trudno. Beniaminek przegrywał z Gironą, którą pokonał jednak 2:1. W derbach Andaluzji doszło zaś do skandalu. Pojedynek ten został przerwany przy wyniku 1:1, ponieważ jeden z graczy Sevilli został trafiony w głowę pewnym przedmiotem przez jednego z kibiców. Mecz zostanie dokończony w niedzielę.