Kapitalne trafienie w Pucharze Anglii. “Mistrzostwo świata w jego wykonaniu”

Chelsea pokonała Aston Villę 3:1 w powtórzonym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Anglii. W 54. minucie perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Enzo Fernandez, który pokonał swojego rodaka, Emiliano Martineza.

Puchar Anglii: Aston Villa - Chelsea
IMAGO / PA Images/ Nick Potts, David Davies Na zdjęciu: Puchar Anglii: Aston Villa - Chelsea
  • Chelsea awansowała do 1/8 finału Pucharu Anglii
  • The Blues pokonali Aston Villę w powtórzonym starciu FA Cup
  • W 54. minucie cudowne trafienie zanotował Enzo Fernandez

Puchar Anglii. Enzo Fernandez z fenomenalnym uderzeniem

W pierwszym meczu 1/16 finału Chelsea bezbramkowo zremisowała z Aston Villą. To oznaczało, że o awansie do kolejnej rundy Pucharu Anglii rozstrzygnie drugie starcie. Tym razem obie ekipy zmierzył się na Villa Park w Birmingham. The Blues otworzyli wynik już w 11. minucie, a na listę strzelców wpisał się Conor Gallagher. Dziesięć minut później Nicolas Jackson podwyższył prowadzenie londyńczyków.

Marzenia ekipy Matty’ego Casha o grze w 1/8 finału FA Cup pogrzebał Enzo Fernandez. Pomocnik Chelsea w 54. minucie przymierzył z rzutu wolnego i umieścił piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Emiliano Martineza. – Mistrzostwo świata w jego wykonaniu – tak trafienie Argentyńczyka, złotego medalisty mundialu z Kataru, podsumowali komentatorzy stacji Eleven Sports.

Chelsea wygrała 3:1. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Moussa Diaby.