Puchar Anglii: wielki hit w czwartej rundzie

Liverpool - Manchester United
Liverpool - Manchester United PressFocus

W poniedziałkowy wieczór odbyło się losowanie par czwartej i piątej rundy rozgrywek o Puchar Anglii. W pierwszej z nich czeka nas wielki hit. Manchester United zmierzy się na Old Trafford z Liverpoolem. Spotkania tej fazy odbędą się w dniach 22-25 stycznia.

Rywalizacja w trzeciej rundzie odbywała się w ostatni weekend. W poniedziałek do grona drużyn, które zagrają w czwartej rundzie dołączył West Ham United, który skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Stockoport County. Najważniejszym wydarzeniem było jednak losowanie par kolejnej fazy rozgrywek.

Już na tym etapie los skierował na siebie drużyny Manchesteru United i Liverpoolu, które były wymieniane w gronie kandydatów do końcowego triumfu. Zdecydowanie łatwiejsze zadania będą miały zespoły Manchesteru City i Tottenhamu Hotspur, które zmierzą się odpowiednio z Cheltenham i Wycombe Wanderers. Problemów z wywalczeniem awansu nie powinna mieć również Chelsea, która trafiła na Luton Town.

Na swojego rywala będzie musiał jeszcze poczekać Arsenal, który w czwartej rundzie zagra ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Shrewsbury i Southampton. Mecz ten został przełożony z powodu kilku pozytywnych wyników testów na koronawirusa w zespole gospodarzy.

W trzeciej rundzie największe niespodzianki sprawiły drużyny Chorley i Crawley Town, które z dalszych rozgrywek wyeliminowały odpowiednio Derby County i Leeds United. W czwartej rundzie zagrają z Wolverhamptonem i Bournemouth.

Pary czwartej rundy Pucharu Anglii:

Cheltenham – Manchester City
Bournemouth – Crawley
Swansea – Nottingham Forest
Manchester United – Liverpool
Southampton/Shrewsbury – Arsenal
Barnsley – Norwich
Chorley – Wolves
Millwall – Bristol City
Brighton – Blackpool
Wycombe – Tottenham
Fulham – Burnley
Sheffield United – Plymouth
Chelsea – Luton
West Ham – Doncaster
Brentford – Leicester
Everton – Sheffield Wednesday

Pary piątej rundy Pucharu Anglii:

Brentford/Leicester – Brighton/Blackpool
Swansea/Nottingham Forest – Cheltenham/Man City
Everton/Sheff Wed – Wycombe/Tottenham
Barnsley/Norwich – Chelsea/Luton
Chorley/Wolves – Southampton/Shrewsbury/Arsenal
Sheff Utd/Plymouth – Millwall/Bristol City
Man Utd/Liverpool – West Ham/Doncaster
Fulham/Burnley – Bournemouth/Crawley

Komentarze