Polski obrońca nadal skuteczny, awans zespołu Helika

Michał Helik zdobywa bramkę dla Barnsley
Michał Helik zdobywa bramkę dla Barnsley PressFocus

Polski obrońca Michał Helik po raz kolejny potwierdził wysoką skuteczność. 25-latek zdobył jedną z bramek dla swojego Barnsley FC w niedzielnym meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii z czwartoligowym Tranmere Rovers.

Były zawodnik Cracovii wystąpił w niedzielnym meczu w wyjściowym składzie swojej drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik spotkania w 59. minucie uderzeniem głową otworzył właśnie Helik, a w samej końcówce z rzutu karnego na 2:0 ustalił go Cauley Woodrow.

Obrońca Barnsley razem z zespołem awansował więc do czwartej rundy krajowego pucharu. Kolejnego rywala poznają już w poniedziałek (11 stycznia), kiedy odbędzie się losowanie par.

Dla polskiego obrońcy to już czwarte trafienie dla Barnsley w obecnym sezonie. Helik od początku sezonu jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Do tej pory wystąpił w 20 spotkaniach Championship, w których zdobył trzy gole. Do tego dołożył jednego gola w niedzielnym meczu Pucharu Angii.