Finał Pucharu Anglii próbą generalną przed wpuszczeniem kibiców na trybuny

Puchar Anglii
Puchar Anglii fot. PressFocus

Finał Pucharu Anglii prawdopodobnie będzie w Anglii próbą generalną przed głoszeniem zgody na to, aby kibice wrócili na trybuny stadionów. Jednocześnie spotkanie będzie kluczowe w kontekście startu Euro, mogąc zdecydować ostatecznie jaka liczba fanów pojawi się na trybunach.

Finał Pucharu Anglii ma być punktem odniesienia dla wszystkich

Finał Pucharu Anglii odbędzie się 15 maja. Mecz ma się odbyć na stadionie Wembley. Departament ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) zapowiada, że w tym roku wiosną zorganizuje “około tuzina” wydarzeń sportowych i kulturalnych. Jednocześnie nie wiadomo jeszcze, przy jakiej liczbie widzów poszczególne wydarzenia będą się odbywać.

Zgodnie z czteroczęściowym planem zniesienia obostrzeń pandemicznych, ogłoszonym w lutym, brytyjski rząd zapowiedział, że “do 10 000 osób” może zostać wpuszczonych na stadiony w trakcie imprez sportowych, jeśli pilotażowe zdarzenia dadzą sukces, ale pewne jest, że nie będzie miało to miejsce wcześniej, niż 17 maja.

Niewykluczone jednak, że w trakcie meczu finałowego Pucharu Anglii grupa kibiców na trybunach będzie większa. Mówi się nawet o 20 tysiącach widzów. Inną imprezą, od której będzie dużo zależało w kontekście zniesienia poszczególnych obostrzeń pandemicznych, mają być mistrzostwa świata w snookerze, które będą toczyć się od 17 kwietnia do 3 maja w Crucible Theatre w Sheffield.

Kibice na meczach Premier League w ostatnich dwóch kolejkach?

– Te imprezy testowe będą miały kluczowe znaczenie dla znalezienia sposobów na bezpieczne przywrócenie kibiów i publiczności bez dystansu społecznego – powiedział Sekretarz Kultury Oliver Dowden.

– Będziemy kierować się tym, co będą nam podpowiadać naukowi i medyczni eksperci. W każdym razie będziemy dążyć do tego, aby obostrzenia zostały znoszone – przekonywał polityk.

– Chcemy, aby ludzie z powrotem mogli cieszyć się z tego, co kochają. Jednocześnie chcemy sprawić, aby niektóre z naszych najważniejszych, rozwijających się branż znów stanęły na nogi – zaznaczył Dowden.

Przypomnijmy, że władze Premier League mają plan, aby dwie ostatnie kolejki w sezonie rozegrane zostały z obecnością kibiców na trybunach. Istnieje też szansa, że pewna grupa kibiców pojawi się na trybunach 25 kwietnia, w trakcie spotkania finałowego Carabao Cup, które odbędzie się na Wembley.

Komentarze