Willian
Willian fot. Grzegorz Wajda

Willian żegna się z Chelsea. Transfer do Arsenalu o krok?

Willian w specjalnym liście otwartym do kibiców Chelsea FC zakomunikował, że tego lata żegna się z klubem z zachodniego Londynu. 32-latek rozstaje się tym samym z ekipą ze stolicy Anglii po siedmiu latach w niej spędzonych.

Czytaj dalej…

Brazylijczyka zabrakło w sobotnim boju Ligi Mistrzów, w którym zawodnicy The Blues mierzyli się z Bayernem Monachium. Willian był wyłączony z gry w tym starciu z powodu kontuzji kostki oraz ze względu na to, że wygasła już jego umowa z Chelsea.

Koniec jednego etapu początkiem nowego

BBC Sport natomiast już w zeszłym tygodniu informowało, że piłkarz wkrótce powinien dołączyć do Arsenalu FC. Tymczasem Nicolo Schira na Twitterze podał, że zawodnik ma parafować z Kanonierami umowę do 2023 roku, dzięki której rocznie będzie zarabiać sześć milionów funtów rocznie.

“Nadszedł czas, aby zrobić kolejny krok. Odchodzę z Chelsea z podniesioną głową, wiedząc, że odnosiłem w tym klubie sukcesy, a także to, że zawsze dawałem z siebie wszystko” – napisał piłkarz w liście do kibiców.

Willian trafił do ekipy z siedzibą na Stamford Bridge w 2013 roku. W szeregach The Blues piłkarz wystąpił łącznie w 339 spotkaniach. Dodajmy, że Chelsea za Williana zapłaciła 30 milionów funtów Anży Machaczkała.

W szeregach londyńskiej ekipy brazylijski zawodnik wygrał dwa razy mistrzostwo Premier League i raz Ligę Europy. Warto też odnotować, że piłkarz dwukrotnie był wybierany najlepszym piłkarzem roku w Chelsea.

Komentarze