Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. SPORT PICTURES

Van de Beek jak Solskjaer? Norweg nie ma wątpliwości

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer zareagował na toczącą się w mediach debatę na temat przydatności Donny’ego van de Beeka w zespole Czerwonych Diabłów. Norweski szkoleniowiec zapewnia jednak, że reprezentant Holandii nie musi w każdym meczu grać od początku, aby odgrywać ważną rolę w drużynie.

Czytaj dalej…

Van de Beek trafił na Old Trafford latem za 39 milionów funtów z Ajaksu Amsterdam. Od tamtej pory spędził na boiskach Premier League zaledwie 59 minut, a całe ostatnie spotkanie przeciwko londyńskiej Chelsea przesiedział na ławce rezerwowych.

W brytyjskich mediach pojawił się już pierwsze głosy, że 23-letni zawodnik jest transferowym niewypałem. Były obrońca Manchesteru United Patrice Evra stwierdził, że Van de Beek jest zupełnie niepotrzebny drużynie, podczas gdy legenda holenderskiej piłki Marco van Basten uważa, że zawodnik popełnił błąd przenosząc się do Czerwonych Diabłów.

Solskjaer apeluje o cierpliwość ws. Van de Beeka

Innego zdania jest jednak szkoleniowiec zespołu Ole Gunnar Solskjaer, który jest przekonany, że Van de Beek odegra ważną w rolę w jego drużynie. – Kiedy zawodnicy przychodzą do nowej ligi, nowej drużyny, to zawsze potrzebują czasu na to, aby się dostosować. Kiedy gra, gra naprawdę dobrze. Fakt, że nie musimy go wykorzystywać w każdym meczu, dużo mówi o naszej głębi – powiedział Solskjaer, cytowany przez Sky Sports.

– Donny odegra w tym roku dużą, ważną rolę. W tej chwili zdaję sobie sprawę, że głównym tematem jest Donny. Wiem, że w telewizji brakuje czasu i musisz szybko przedstawić swój punkt widzenia, ale nie trzeba grać od początku w pierwszych trzech spotkaniach, aby być ważnym członkiem drużyny – mówił trener Manchesteru United.

Norweg sytuację Van de Beeka w zespole Manchesteru United przyrównał do sytuacji, w której znajdował się on sam występując w drużynie z Old Trafford. – Byłbym zawiedziony, gdyby niektórzy z moich kolegów z drużyny powiedzieli, że nie byłem ważny w United. A nie rozpoczynałem wielu meczów. Donny będzie dla nas bardzo ważny, nie trzeba się o to martwić – powiedział Solskjaer.

Już w środę drużynę Manchesteru United rozegrał drugie spotkanie w ramach Ligi Mistrzów. Rywalem Czerwonych Diabłów będzie RB Lipsk.

Komentarze