UEFA podjęła decyzję w sprawie meczu Tottenham – Rennes

Antonio Conte
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Tottenham Hotspur ostatecznie zakończył udział w Lidze Konferencji Europy. UEFA (Europejska Unia Piłkarska) orzekła, że ekipa z Premier League przegrała walkowerem spotkanie z Stade Rennes (0:3).

  • Tottenham Hotspur zakończył zmagania w europejskich pucharach
  • UEFA podjęła decyzję dotyczącą nierozegrania spotkania Tottenham – Rennes
  • W związku z zakażeniami COVID-19 w szeregach The Spurs przegrali mecz walkowerem

Liga Konferencji Europy: Tottenham za burtą rozgrywek

Tottenham Hotspur miał rozegrać 9 grudnia mecz przeciwko ekipie z Ligue 1 w Lidze Konferencji Europy. Ostatecznie spotkanie nie doszło do skutku z powodu wybuchu epidemii COVID-19 w londyńskiej ekipie.

Angielska ekipa nie mogła rozegrać meczu, gdyż zidentyfikowano w jej szeregach sześć pozytywnych wyników testów na koronawirusa. Ten stan rzeczy sprawił, że mecz musiał zostać odwołany.

W grupie G w ramach Ligi Konferencji Europy pierwsze miejsce zajęło ostatecznie Stade Rennes, mogąc pochwalić się dorobkiem 14 punktów. Na trzeciej pozycji z siedmioma oczkami zmagania zakończyli zawodnicy The Spurs. Tym samym londyńczycy odpadli z rozgrywek. Drugie miejsce zajęło Vitesse Arnhem.

W tym roku Tottenham ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania. Już 22 grudnia podopieczni Antonio Conte mają zmierzyć się z West Hamem United. W Boxing Day rywalem stołecznego zespołu będzie Crystal Palace. Tymczasem 28 grudnia na drodze Kogutów stanie Crystal Palace.

Czytaj więcej: Tottenham Hotspur – Liverpool FC: koszmarny błąd, rewelacyjna seria dobiegła końca

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26. grudnia 2021 15:58.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze