Espirito Santo: “Kane jest naszym graczem i kropka”

Nuno Espirito Santo
Nuno Espirito Santo Pressfocus

W piątek Nuno Espirito Santo pojawił się na pierwszej konferencji prasowej w roli trenera Tottenhamu. Portugalczyk przybył do Londynu kilka tygodni temu i teraz miał okazję odpowiedzieć na pytania ws. przyszłości Harrego Kane’a oraz celach na zbliżający się sezon Premier League.

  • Nuno Espirito Santo został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Tottenhamu
  • Portugalczyk odniósł się do ostatnich plotek transferowych z udziałem Harrego Kane’a i opowiedział o planach na przyszłość

Espirito Santo za sterami Tottenhamu

Tottenham długo czekał na tą chwilę. Od momentu zakończenia sezonu, Daniel Levy próbował przekonać sporą liczbę trenerów, aby dołączyli do jego klubu. Po długich tygodniach finalny wybór padł na Nuno Espirito Santo. Były menadżer Wolves udowodnił już, że potrafi wychodzić z różnych opresji i panuje nad szatnią w kryzysowych momentach. Jednak wielu ekspertów zastanawia się, jak Portugalczyk poradzi sobie w swoim pierwszym dużym klubie podczas trenerskiej kariery.

Tymczasem Santo nie zważa na krytykę i stara wykonywać się powierzone mu zadania. Nowy szkoleniowiec Spurs wyznał, że priorytetem jest zatrzymanie Kane’a, ale i też wzmocnienie aktualnej kadry.

Tottenham nie sprzeda Kane’a?

Pierwsza konferencja prasowa w nowym otoczeniu nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie, gdy trzeba zmierzyć się z trudnymi pytaniami. Natomiast Santo pokazał się z bardzo dobrej strony, wysyłając jasny komunikat do zainteresowanych kupnem Harrego Kane’a, że ten nie jest na sprzedaż.

Nie mam żadnych wątpliwości, że Kane do nas wróci. Mam tylko nadzieję, że dobrze wypocznie. Harry jest naszym graczem i kropka. Nie ma potrzeby rozmawiać o czym innym. Gdy zjawi się w klubie, będę miał okazję porozmawiać z nim w cztery oczy. Cały sztab nie może już się doczekać, kiedy do nas dołączy – przyznał Portugalczyk.

Co z celami na nowy sezon?

Fani Kogutów wciąż czekają na sukces w europejskich pucharach czy na podwórku ligowym. Od jesieni Tottenham będzie występował w Lidze Konferencji Europy. Co prawda, są to mniej prestiżowe rozgrywki, ale stanowią znakomitą okazję do wydeptania zwycięskiej ścieżki. Należy również pamiętać o Premier League, gdzie Tottenham od dawna nie może zakończyć sezonu w TOP4.

Pewnie, że jesteśmy świadomi ile jeszcze pracy przed nami. Każdego dnia myślę, jak poprawić jakość naszych piłkarzy. Wciąż też pozostaje w stałym kontakcie z Fabio Patricim. On z innymi przeszukuje rynek, a ja skupiam się na treningach i rozmowach z moimi graczami. Dotychczas zaangażowanie chłopaków jest wzorowe i czuję się zaszczycony, że tu jestem – zaczął Santo.

Dobrze wiem ile ten klub czeka na upragniony sukces. Jestem przekonany, że jeżeli dobrze zaczniemy sezon, motywacja w zespole wzrośnie, z kolei my z meczu na mecz będziemy lepsi. Jestem przekonany, że uda nam się zażegnać tą niemoc, a fani na nowo nas pokochają – zakończył.

Przeczytaj również: Bunt sposobem Kane’a na przenosiny do Manchesteru City?

Komentarze