Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

West Ham wykupił czeskiego pomocnika

West Ham United sfinalizował definitywny transfer czeskiego pomocnika Tomasa Soucka. 25-latek ostatnie pół roku spędził w drużynie Młotów na zasadzie wypożyczenia.

Czytaj dalej…

Soucek trafił do londyńskiego klubu pod koniec stycznia ze Slavii Praga i błyskawicznie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu. Od czasu dołączenia do drużyny rozegrał 12 spotkań w Premier League, w tym 11 w wyjściowym składzie. Choć występował na pozycji defensywnego pomocnika, trzy razy udało mu się wpisać na listę strzelców.

Swoją bardzo dobrą postawą pomógł zespołowi, w którym występuje również reprezentant Polski Łukasz Fabiański, w wywalczeniu utrzymania w Premier League. Nic więc dziwnego, że władze West Hamu zdecydowały się na skorzystanie z opcji definitywnego transferu i zatrzymania Soucka w zespole. Czech podpisał z Młotami czteroletni kontrakt.

Moyes: Soucek bardzo dobrze się wkomponował

Zadowolenia z podpisania długoterminowego kontraktu z piłkarzem nie kryje również menedżer West Hamu David Moyes, który odważnie postawił na niego w decydującej fazie sezonu.

– Kiedy tutaj trafiłem, rozmawialiśmy o tym, że potrzebujemy kolejnego pomocnika, który mógłby wesprzeć Declana Rice’a i Marka Noble’a. Myślę, że bardzo dobrze wkomponował się w nasz zespół – powiedział Moyes, cytowany przez oficjalną stronę.

– Jest wspaniałym chłopakiem. Zdobył dla nas kilka naprawdę ważnych bramek, przeciwko Chelsea, Newcastle United i Watfordowi. Cieszymy się, że nadal będzie grał dla West Hamu – dodał menedżer Młotów

Komentarze