Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Tottenham wzmocni się kosztem Wilków

Tottenham Hotspur jest bliski finalizacji trzeciego transferu przed nowym sezonem. Jak informuje The Athletic, do londyńskiego klubu ma trafić prawy obrońca Wolverhamptonu Wanderers, Matt Doherty.

Czytaj dalej…

Oba kluby rozmowy w tej sprawie prowadzą od kilku tygodni, a obecnie wkroczyły one w zaawansowaną fazę. Klub z Molineaux Stadium początkowo oczekiwał za swojego piłkarza 20 milionów funtów, z kolei Tottenham oferował za niego osiem milionów funtów mniej. Wszystko jednak wskazuje na to, że obie strony dojdą do porozumienia, a 28-letni obrońca przeniesie się do Tottenhamu za 15 milionów funtów.

Transferowe roszady w Tottenhamie

Przenosiny Doherty’ego do ekipy Kogutów mogą oznaczać pożegnanie się przez londyński klub z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej Serge’m Aurierem. Jego sprowadzeniem zainteresowani mają być przedstawiciele włoskiego Milanu.

Reprezentant Irlandii będzie trzecim zawodnikiem, który zasili Tottenham przed nowym sezonem. Wcześniej Koguty potwierdziły pozyskanie Pierre’a-Emile’a Hojbjerga z Southampton oraz Joe Harta z Burnley.

Dziesięć lat na Molineux

Doherty z zespołem Wolverhamptonu związany jest od dziesięciu lat, ale w tym czasie był również wypożyczany do Hibernian FC i FC Bury. W zespole Wilków rozegrał do tej pory 302 mecze, zdobywając 28 bramek i notując 41 asyst.

Komentarze