Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Thiago Silva w czwartek na testach w Chelsea

Thiago Silva w czwartek ma przejść testy medyczne przed przeprowadzką do Chelsea FC. Co prawda Paris Saint-Germain w ostatnim czasie starało się zatrzymać Brazylijczyka w klubie, to ten ostatecznie podjął decyzję o rozstaniu z mistrzami z Francji.

Czytaj dalej…

Ostatnie poprawki dotyczące porozumienia Thiago Silvy z klubem z zachodniego Londynu miały zostać wprowadzone w ciągu ostatnich 48 godzin. Mimo że Thomas Tuchel starał się przekonać zawodnika do tego, aby ten nie odchodził z PSG, to ostatecznie nic te zabiegi nie dały.

Warto też zaznaczyć, że w kontekście przyszłości Thiago Silvy niemiecki trener nie potrafił znaleźć nici porozumienia z dyrektorem sportowym PSG w osobie Leonardo. 50-latek był zwolennikiem tego, aby doświadczony obrońca rozstał się ze stołecznym klubem.

Koniec jednego, początek drugiego

Podobno jednym z powodów, który wpłynął na to, że Thiago Silva odchodzi z PSG, są właśnie nie najlepsze relacje piłkarza z Leonardo. Jednocześnie były defensor AS Milanu chce podjąć nowe wyzwania w swojej karierze.

Thiago Silva trafił do ekipy ze stolicy Francji w 2012 roku, kosztując wówczas ponad 40 milionów euro. W szeregach paryżan zawodnik wystąpił łącznie w 315 meczach, w których strzelił 17 goli.

Brazylijski obrońca z paryskim klubem siedem razy wygrał mistrzostwo Francji, pięć razy Puchar Francji i sześć razy Puchar Ligi Francuskiej.

Komentarze