Milik przed spotkaniem na szczycie. Polak dołączy do Tottenhamu?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik wygląda na to, że w trakcie trwającego okienka transferowego na dobre pożegna się z rozgrywkami Serie A. Reprezentant Polski miał zasilić szeregi AS Romy, a wygląda na to, że ostatecznie zakotwiczy w Tottenhamie Hotspur. W środę w stolicy Anglii mają pojawić się pełnomocnicy SSC Napoli i samego piłkarza, aby omówić przeprowadzkę Polaka do The Spurs.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik po czterech latach pożegna się prawdopodobnie nie tylko z klubem z Kampanii, ale i ligą włoską, w której dwa razy doznał poważnej kontuzji. Zawodnik miał wzmocnić szeregi Giallorossich na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za 18 milionów euro plus siedem milionów euro dodatków i premii.

Porozumienie między Napoli i Romą było już zawarte, ale umowa upadła, gdyż zajęło to zbyt dużo czasu. Polski napastnik żądał zaległych dwóch pensji od aktualnego klubu, a także chciał zniesienia kary związanej z pamiętnym buntem przed meczem Ligi Mistrzów z FC Salzburgiem. Mowa była o milionie euro.

Polski napastnik jednak zakotwiczy w Premier League?

Tymczasem CalcioMercato.it podaje, że w środę ma mieć miejsce spotkanie na szczycie dotyczące przyszłości Milika. Słychać głosy, że Tottenham miałby zaoferować za zawodnika 19 milionów euro plus siedem milionów euro premii, co pozwoliłoby zawrzeć porozumienie.

Klub ze stolicy Anglii od dłuższego czasu łączony jest z tematem transferu z udziałem reprezentanta Polski. Jose Mourinho już nie raz dawał do zrozumienia, że kłopotem dla niego jest posiadanie tylko jednego środkowego napastnika w osobie Harry’ego Kane’a.

Komentarze