Media: Koulibaly bardzo blisko Man City

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Manchester City według doniesień La Gazzetta dello Sport jest gotowy zaproponować 70 milionów euro plus premie za Kalidou Koulibaly’ego. Włoscy dziennikarze przekonują jednocześnie, że taka oferta przypadnie do gustu władzom Azzurrich.

Czytaj dalej…

Manchester City już od kilku tygodni jest poważnie zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Senegalu. Warto jednak podkreślić, że negocjacje między oboma klubami odbywały się poprzez pośrednika, na co wpływ miała mieć sytuacja z przeszłości, gdy sternicy aktualnych wicemistrzów Anglii nie potrafili porozumieć się ws. transferu Jorginho, który ostatecznie trafił do Chelsea FC.

Komunikacja między oboma klubami odbywa się zatem poprzez Faliego Ramadaniego, który czuwa nad tym, aby strony mogły dojść do konsensusu. Przypomnijmy, że pierwotnie Napoli oczekiwało za swojego zawodnika 90 milionów euro. Ostatnio jednak pojawiły się głosy, że włoski klub jest otwarty na obniżenie ceny wywoławczej.

Porozumienie między klubami o krok

Najnowsze doniesienia La Gazzetty dello Sport sugerują, że Manchester City zaoferuje 70 milionów euro Napoli plus pięć milionów euro w formie bonusów. Dodajmy, że piłkarza próbowało też pozyskać Paris Saint-Germain, ale propozycja w wysokości 60 milionów euro była nie do przyjęcia dla decydentów klubu z południa Włoch.

Koulibaly uzgodnił już warunki indywidualne z klubem z siedzibą na Etihad Stadium, mając zarabiać dziewięć milionów euro plus trzy miliony euro. Rosły defensor, jeśli wszystko się ułoży, będzie mógł inkasować dwa razy więcej, niż to ma miejsce w Napoli.

Wszystko wskazuje na to, że następcą Koulibaly’ego w szeregach Azzurrich będzie Sokratis Papastathopoulos, który będzie mógł zagrać w defensywie ze swoim rodakiem Kostasem Manolasem.

Komentarze