Media: Karbownik “po słowie” z Brighton

Michał Karbownik
Michał Karbownik fot. Legia Warszawa

Michał Karbownik zostanie nowym zawodnikiem Brighton & Hove Albion, relacjonuje Andy Naylor z The Athletic. Piłkarz do ekipy z Premier League ma trafić za duże pieniądze jak na polskie warunki. Zawodnik w każdym razie ma zostać natychmiast wypożyczony do Legii Warszawa.

Czytaj dalej…

Michał Karbownik testy przed podpisaniem kontraktu z klubem z Wysp Brytyjskich ma przejść w Niemczech. Lewy defensor Wojskowych ma trafić do Brighton na podobnych zasadach jak Jakub Moder. Suma transakcji początkowo ma wynieść 3,5 miliona funtów (3,8 miliona euro).

19-latek jest wychowankiem Legii. Do pierwszej drużyny aktualnych mistrzów Polski zawodnik trafił w lutym minionego roku. Karbownik ma umowę ważną z teamem ze stolicy Polski do 2024 roku. W szeregach Legii piłkarz wystąpił łącznie w 41 spotkaniach, notując w nich siedem asyst.

Karbownik to jedno z największych objawień polskiej ekstraklasy. Zawodnik okazję do gry w stołecznej ekipie otrzymał od byłego już opiekuna Wojskowych Aleksandara Vukovicia. Karbownik był etatowym reprezentant Polski drużyn młodzieżowych. Ostatnio natomiast otrzymywał już powołania do reprezentacji dowodzonej przez Jerzego Brzęczka.

Komentarze