Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Media: Bale za drobne w Tottenhamie

Tottenham Hotspur według informacji The Telegraph zapłaci dziewięć milionów funtów Realowi Madryt za wypożyczenie Garetha Bale’a. Transakcja z udziałem Walijczyka wkrótce powinna zostać oficjalnie ogłoszona, ale już znać coraz więcej szczegółów w sprawie zmiany klubu przez zawodnika.

Czytaj dalej…

Tottenham Hotspur nie tylko zapłaci niewiele za wypożyczenie reprezentanta Walii, który wróci do klubu z Londynu po siedmiu latach, ale też będzie mógł liczyć na to, że większość pensji zawodnika regulować będzie klub ze stolicy Hiszpanii.

Przypomnijmy, że Bale może liczyć na apanaże w wysokości 600 tysięcy funtów tygodniowo. Tymczasem angielski klub ma z tej sumy regulować zaledwie 220 tysięcy funtów tygodniowo.

Powrót po latach do Londynu

31-latek jest już w stolicy Anglii, co sprawia, że niebawem jego powrót do The Spurs powinien stać się faktem. Warto podkreślić, że nie tylko Walijczyk trafi z Realu do Tottenhamu. Podobną drogą obierze Sergio Reguilon, który wzmocni defensywę ekipy Jose Mourinho.

Urodzony w Cardiff zawodnik w przeszłości zaliczył już 203 mecze w koszulce teamu z północnego Londynu, w których zdobył 56 bramek. W ekipie Tottenhamu walijski piłkarz będzie najpewniej rywalizował o miejsce w składzie z Lucasem Mourą i Erikiem Lamelą.

Przypomnijmy, że Bale ma kontrakt ważny z Królewskimi do końca czerwca 2022 roku. Pierwsza przygoda piłkarza z The Spurs zaczęła się w 2017 roku, gdy Bale trafił do stołecznej drużyny z FC Southampton.

Komentarze