Kibice Liverpoolu
Kibice Liverpoolu fot. Grzegorz Wajda

Diego Carlos na radarze Liverpoolu

Według informacji Estadio Deportivo w kręgu zainteresowania Liverpoolu FC znajduje się Diego Carlos. Piłkarz aktualnie broni barw Sewilli FC.

Czytaj dalej…

Diego Carlos trafił do Europy z Brazylii w 2014 roku, reprezentując najpierw barwy Estoril. Później zawodnik dołączył do drugiej drużyny FC Porto, zanim przeniósł się do Francji w 2016 roku, gdzie zebrał wiele pochlebnych opinii po trzech sezonach spędzonych w FC Nantes.

27-latek aktualnie jest piłkarzem ekipy z siedzibą na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, do której trafił latem minionego roku za 15 milionów euro. Niewykluczone jednak że w szeregach teamu z Andaluzji piłkarz spędzi zaledwie rok.

El Desmarque już w styczniu donosiło, że Diego Carlos znajduje się na celowniku The Reds. W tym miesiącu wygląda na to, że Liverpool jest jeszcze bardzie zdeterminowany, aby pozyskać środkowego obrońcę. Chociaż trzeba pamiętać, że defensor urodzony w Barra Bonita znajduje się też na radarze Realu Madryt.

Hiszpańskie środki masowego przekazu twierdzą, że Diego Carlos ma wpisaną w swoim kontrakcie klauzule odstępnego, wynoszącą 75 milionów euro. W każdym razie bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że piłkarz latem zmieni klub, ale jego cena zamknie się w wysokości 40 milionów euro.

Komentarze