Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Chelsea wyda ponad 20 mln funtów na bramkarza

Chelsea FC według najnowszych doniesień The Guardian doszła do porozumienia ze Stade Rennes w sprawie transferu z udziałem Edouarda Mendy’ego. Tym samym wygląda na to, że wkrótce Kepa Arrizabalaga będzie miał nowego konkurenta do gry między słupkami bramki The Blues.

Czytaj dalej…

Chelsea FC według informacji angielskich dziennikarzy ma pozyskać nowego golkipera za 22 miliony funtów. Tym samym Frank Lampard będzie mógł liczyć na nowego bramkarza po tym, jak stracił zaufanie do Hiszpana Kepy, który nie popisał się także w poniedziałkowym boju przeciwko Brighton, tracąc gola.

Co prawda londyński klub celował w pozyskanie Jana Oblaka z Atletico Madryt. Wariant z tym golkiperem był jednak zbyt drogi dla sterników Chelsea, mając na uwadze, że już wcześniej dokonali oni kilka ciekawych i kosztownych transakcji.

Mendy zarekomendowany przez byłego reprezentanta Czech

W związku z powyższym ostatecznie wybór sterników stołecznego klubu w kontekście obsady bramki padł na reprezentanta Senegalu. Warto zaznaczyć, że Mendy został zarekomendowany Chelsea przez Petra Cecha, który jest doradcą technicznym londyńskiego klubu. Czech latem minionego roku podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery.

W tym tygodniu negocjacje w sprawie pozyskania przez angielski klub bramkarza Stade Rennes nabrały rozmachu. The Guardian przekonuje, że porozumienie w sprawie transferu zostało już osiągnięte. Mendy ma związać się z Chelsea umową na pięć lat.

W trakcie trwającego jeszcze okienka transferowego do teamu z Londynu na zasadzie wolnych transferów trafili Thiago Silva oraz Malang Sarr. Z kolei duże pieniądze Chelsea przeznaczyła na transakcję z udziałem Bena Chilwella, Kaia Havertza, czy Timo Wernera. Już wcześniej londyńczycy zapewnili sobie z kolei Hakima Ziyecha.

Komentarze