Oficjalnie: Tuchel następcą Lamparda

Thomas Tuchel
Thomas Tuchel PressFocus

Thomas Tuchel jest już oficjalnie nowym menedżerem Chelsea. Niemiecki szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w poniedziałek Franka Lamparda.

Władze Chelsea na zmianę szkoleniowca zdecydowały się w poniedziałek. Wówczas poinformowano o rozstaniu z Frankiem Lamparda, a powodem takiej decyzji były rozczarowujące wyniki drużyny. Aktualnie Chelsea zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Premier League.

We wtorek londyński klub poinformował o podpisaniu kontraktu z Thomasem Tuchelem, który wraca do pracy po krótkiej przerwie. Niemiecki szkoleniowiec pozostawał bez pracy od końcówki grudnia, kiedy został zwolniony z Paris Saint-Germain. Teraz związał się 18-miesięcznym kontraktem z klubem ze Stamford Bridge.

– Chciałbym podziękować Chelsea za zaufanie do mnie i moich współpracowników. Wszyscy mamy największy szacunek dla pracy Franka Lamparda i spuścizny, jaką stworzył w Chelsea. Jednocześnie nie mogę się doczekać, aby poznać mój nowy zespół i rywalizować w najbardziej ekscytującej lidze. Jestem wdzięczny, że mogę być teraz częścią rodziny Chelsea. To niesamowite uczucie! – powiedział Tuchel, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Nigdy nie jest łatwo zmienić pierwszego szkoleniowca w środku sezonu, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się pozyskać jednego z najlepszych trenerów w Europie w osobie Thomas Tuchela. Wciąż jest wiele do ugrania i wiele do osiągnięcia, zarówno w tym sezonie, jak i w kolejnych. Witamy Thomasa w klubie – powiedziała dyrektor londyńskiego klubu Marina Granowskaja.

Tuchel pierwszy trening z zespołem poprawi we wtorkowy wieczór. Trenerski debiut zaliczy natomiast we środę, kiedy Chelsea zmierzy się w ligowym meczu z Wolverhamptonem Wanderers.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 27. stycznia 2021 18:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 14 comments

Nie wiem czy to taka dobra decyzja, na tym etapie rozgrywek. Chelsea oczywiście przyzwyczaiła już Nas do takich rozwiązań. Zobaczymy co czas pokaże… Z tym prowadzeniem drużyny w jutrzejszym meczy w Wolves trochę się pospieszyliście, bo najpierw musi przejść test na Covid-19, a później kwarantanna…