Thierry Henry zaskoczył wyborem. Wskazał najlepszego obrońcę w Premier League

Thierry Henry obecny selekcjoner reprezentacji Francji do lat 21 oraz ekspert telewizyjny powiedział, kto według niego jest najlepszym obrońcą w Premier League. Jego zdaniem to William Saliba jest numerem 1 w lidze.

William Saliba
Obserwuj nas w
Imago / Nigel Keene Na zdjęciu: William Saliba
  • Thierry Henry był piłkarzem Arsenalu w latach 1999-2007
  • Francuz wskazał, że jego rodak William Saliba jest aktualnie najlepszym obrońcą w Premier League
  • Byłemu piłkarzowi imponuje przede wszystkim gra obrońcy w pojedynkach 1 na 1

William Saliba jest najlepszym obrońcą w Premier League

Thierry Henry aktualnie pracuje jako selekcjoner reprezentacji Francji do lat 21. Wraz z młodzieżową kadrą walczy o awans na Mistrzostwa Europy U-21 w 2025 roku. Mimo pracy w roli trenera wciąż często pojawia się w mediach jako ekspert. Nie tak dawno były francuski piłkarz opowiedział o tym, kto jest najlepszym obrońcą w Premier League. Wybór 46-latka był dość zaskakujący. Według Francuza to jego rodak William Saliba wyprzedza wszystkich o milę.

Myślę, że w tym momencie to William Saliba jest najlepszy – powiedział Henry w rozmowie z Amazon Prime Sport.

Sposób, w jaki potrafi bronić w sytuacjach 1 na 1, w jaki pozwala Arsenalowi grać wysoko i bronić na 40-45 metrze nie ma sobie równych. Jego prędkość, to jak zarządza siłami oraz zatrzymanie piłki po jej odbiorze jest niezwykle ważne – powiedział.

Pamiętam Tony’ego Adamsa, kiedy był młody. Mógł popełnić wiele błędów, ale zawsze starał się je naprawić. Saliba ma teraz swoją szansę i nie zawodzi. Arsenal ma szczęście, że go ma. Może zostać legendą klubu – dodał.

22-letni obrońca zagrał w tym sezonie 21 spotkań, w których udało mu się zdobyć jedną bramkę oraz asystę. Gdy Francuz przebywał na boisku, Arsenal 9 razy zachował czyste konto. Kontrakt Saliby z “Kanonierami” obowiązuje do 2027 roku. Jest wyceniany na 70 milionów euro.

Czytaj więcej: Bramkarz Arsenalu może zmienić klub. Ma szansę na regularną grę

Komentarze