Thiago Silva nie myśli o końcu kariery. Chelsea pracuje nad nowym kontraktem

Thiago Silva
Pressfocus Na zdjęciu: Thiago Silva

Thiago Silva nadal jest w świetnej formie. Pomimo 37-lat może liczyć na wyjściowe miejsce w składzie Chelsea i reprezentacji Brazylii. Co prawda, kontrakt stopera z The Blues wygasa wraz z końcem czerwca. Według Fabrizio Romano, wkrótce mają rozpocząć się prace nad nową umową dla piłkarza.

  • Thiago Silva wciąż czuje się na siłach, aby kontynuować przygodę z futbolem
  • Brazylijczyk ma ważny kontrakt do końca obecnego sezonu
  • Chelsea rozważa jednak przedłużenie wygasającej umowy o kolejny rok

Thiago Silva na dłużej w Chelsea

Thiago Silva dołączył do Chelsea latem 2020 r. Początkowo zgodził się na roczny kontrakt z opcją wydłużenia o następny. Po kilkunastu miesiącach został pierwszy raz w karierze triumfatorem Ligi Mistrzów. Brazylijczyk nie wspomina jednak dobrze finałowej rywalizacji z Man City (1:0). Jeszcze przed przerwą musiał opuścić boisko z powodu kontuzji mięśniowej.

Z racji, że Thomas Tuchel jest ulubieńcem 37-latka, poprosił klubowe władze o przedłużenie kontraktu stopera o kolejny rok. Wszystko idzie zgodnie z planem i teraz Silva rozważa zakończenie kariery w Londynie. Nie stanie się to jednak na koniec obecnej kampanii.

Fabrizio Romano uważa, że klub wkrótce rozpocznie pracę nad nową umową dla Brazylijczyka. Według dziennikarza każda ze stron oczekuje tego samego. Zarówno trener jak i zawodnik pragną współpracować dalej. W grę wchodzi ponownie roczne przedłużenie.

Tylko w tym sezonie Silva wystąpił już w 13 spotkaniach, notując w nich gola oraz asystę. W najbliższy wtorek będzie miał okazję poprawić swój dorobek, kiedy Chelsea przystąpi do rewanżu z Juventusem w 5. kolejce Ligi Mistrzów.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23. listopada 2021 22:47.

Przeczytaj również: Kto zastąpi Solskjaera? Angielscy bukmacherzy mają swoich faworytów

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze