Sztab ten Haga wprowadza swoje zasady. ”Nie możesz o tym myśleć”

Erik ten Hag
Obserwuj nas w
Pressfocus! Na zdjęciu: Erik ten Hag

Erik ten Hag spróbuje odbudować Manchester United. Holender wraz ze swoim sztabem, ma reguły, które chce wpoić piłkarzom z Old Trafford.

  • Manchester United od sezonu 2022/2023 ma mieć twarz Erika ten Haga
  • Sztab będzie wymagał wiele od drużyny
  • Zespół musi być bardziej zaangażowany i waleczny

Piłkarze muszą się przestawić

Manchester United ma za sobą fatalny sezon. Czerwone Diabły nie uzupełniły klubowej gabloty, a w dodatku nie awansowały do Ligi Mistrzów. Erik ten Hag ma zatem przed sobą mnóstwo pracy. Holender oraz jego asystenci postarają się sprawić, aby piłkarze reagowali odpowiednio na niepowodzenia.

Trzeba być gotowym: na treningi, do gry, na wpływanie na losy spotkania jako rezerwowy. Musisz reagować. Wielu zawodników od razu macha rękami do góry. Trzeba reagować i odzyskać piłkę, gdy ją tracisz. Bez względu na sytuację musi być widoczna reakcja. Nie możesz o tym myśleć – powiedział Steve McClaren, asystent Erika ten Haga.

Fani wielokrotnie zarzucali zawodnikom Manchesteru United, że ci przegrywają bez podejmowania walki z przeciwnikiem. Erik ten Hag oraz jego członkowie sztabu szkoleniowego będą wymagali o graczy ogromnego zaangażowania.

Trzeba zaakceptować zasady, warunki, trzeba też zaakceptować konsekwencje, jeśli zrobisz coś źle. Musisz się angażować, trzeba pokazywać klasę. We współczesnym futbolu musisz pokazywać klasę – wytłumaczył Steve McClaren, który pracował na Old Trafford jeszcze jako asystent sir Alexa Fergusona.

Czytaj także: Czwartki z Ligą Europy to za mało. Co musi zmienić się na Old Trafford?

Komentarze

Na temat “Sztab ten Haga wprowadza swoje zasady. ”Nie możesz o tym myśleć”