Guardiola zachwycony postawą debiutanta

Josep Guardiola
PressFocus Na zdjęciu: Josep Guardiola

Wobec wielu kontuzji obrońców Manuel Akanji w meczu z Sevillą otrzymał szansę debiutu w Manchesterze City. Szwajcar rozegrał dobre spotkanie, a Obywatele zachowali czyste konto, wygrywając 3:0. Zadowolony z postawy środkowego obrońcy był Pep Guardiola.

  • W ostatnich dniach okienka transferowego Manchester City ściągnął z Borussi Dortmund Manuela Akanjiego
  • Wobec licznych kontuzji w formacji obronnej, Szwajcar dostał szansę w wyjściowym składzie na mecz z Sevillą
  • 27-latek rozegrał bardzo dobre spotkanie, a po meczu chwalił go Pep Guardiola

Guardiola zadowolony z jakości Akanjiego

Manuel Akanji przeniósł się do Manchesteru City w ostatnich dniach letniego okienka transferowego. Szwajcar stosunkowo szybko otrzymał szansę na debiut, bo już w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Sevilli. 27-latek partnerował na środku defensywy Rubenowi Diasowi, a Manchester City pewnie wygrał 4:0. 

Zachwycony postawą 27-latka był Pep Guardiola, który podkreślił to podczas konferencji prasowej po meczu. Hiszpan podkreślił, że obrońca może dać zespołowi dużo więcej aniżeli jedynie gra w defensywie. 

– Trenował z nami zaledwie półtora dnia, ale zdążył w tym czasie pokazać, jak dużym doświadczeniem dysponuje i jak świetnego defensora ściągnął Manchester City. On ma jakość podobną do Aymerica Laporte – potrafi przełamywać defensywę rywala prostopadłymi piłkami – zaczął Guardiola

– Manuel to inteligentny piłkarz, który jest świetny z piłką przy nodze. Klub sprowadził mi naprawdę znakomitego zawodnika. Dobrze czytał grę i jestem naprawdę zadowolony z jego występu przeciwko Sevilli – dodał. 

W sobotę Manchester City w lidze zmierzy się z Tottenhamem, a Pep Guardiola jest już myślami przy tym wymagającym starciu. 

– Obecnie mamy świetną passę jeśli chodzi o strzelanie goli i powinniśmy kontynuować właśnie taką grę. W weekend czeka nas batalia z Tottenhamem i mam nadzieję, że zespół zaprezentuje się równie dobrze – zakończył.

Sprawdź również: Guardiola zapewnia: polegając tylko na Haalandzie nie wygramy Ligi Mistrzów

Komentarze