Szczęśliwy remis Arsenalu

Emirates Stadium

Arsenal rzutem na taśmę uniknął czwartej porażki w tym sezonie. Kanoninerzy zremisowali przed własną publicznością 2:2 z Southampton.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Świętych, którzy w ósmej minucie objęli prowadzenie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym przez Ryana Bertranda, z piłką w pole karne wpadł Danny Ings i strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza Kanonierów.

Podopieczni Unaia Emery’ego odpowiedzieli w 18. minucie. Do wyrównania doprowadził Alexandre Lacazette, który trafił do siatki z siedmiu metrów, po tym jak piłka trafiła pod jego nogi po zablokowanym strzale jednego z jego kolegów. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 69. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Southampton. Jedenastkę na raty wykorzystał James Ward-Prowse. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wygraną gości, w szóstej minucie doliczonego czasu gry remis Kanonierom uratował Lacazette.

Arsenal FC – Southampton FC 2:2 (1:1)