Świetna seria w Premier League, grał Fabiański

Łukasz Fabiański
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

W jednym z meczów tej kolejki Premier League zawodnicy Newcastle zremisowali z graczami WHU 1:1. Sroki są niepokonane na ligowym podwórku już od… 31 sierpnia 2022 roku. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w szeregach Młotów.

• Polak został pokonany już w trzeciej minucie przez Calluma Wilsona
  • Wyrównał (w 32. minucie) Lucas Paqueta
  • W drugiej połowie nie padła żadna bramka i ostatecznie potyczka zakończyła się podziałem oczek

Remis na St. James’ Park

Spotkanie NewcastleWest Ham United rozpoczęło się od bardzo mocnego uderzenia Srok. Już w trzeciej minucie Fabiański był zmuszony do wyciągnięcia piłki ze swojej bramki. Gola w sytuacji sam na sam zdobył Wilson, któremu asystował Sean Longstaff.

W 24. minucie na uderzenie zdecydował się Fabian Schaer. Tym razem Fabiański nie musiał interweniować, ponieważ próba szwajcarskiego defensora okazała się niecelna.

Londyńczycy znaleźli sposób na defensywę rywali po pół godzinie gry. Declan Rice celnie dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców w zamieszaniu pod bramką Srok wpisał się Lucas Paqueta.

Pod koniec pierwszej części gry Newcastle mogło zostać zaskoczone po raz drugi. Tym razem jednak Nayef Aguerd uderzył nad poprzeczką i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Kilka minut po zmianie stron Eddie Howe i jego zawodnicy powinni cieszyć się z drugiego trafienia. Dobrej sytuacji na bramkę nie zamienił jednak Allan Saint-Maximin, który został w porę zablokowany.

W 81. minucie znowu zrobiło się groźnie pod bramką Młotów. Wilson „polował” na drugiego gola, ale Fabiański skutecznie obronił jego uderzenie głową.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i oba kluby zainkasowały po jednym oczku. W tym momencie gospodarze są na czwartym miejscu w tabeli Premier League. Do tej pory zgromadzili 40 punktów. Z kolei goście zajmują 16. lokatę (19 oczek). Młoty mają zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

W następnej kolejce Sroki zagrają na wyjeździe z Bournemouth. Tymczasem piłkarze WHU podejmą Chelsea. Oba spotkania zaplanowano na 11 lutego 2023 roku.