Solskjaer zaskoczony decyzją Chelsea

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer PressFocus

Ole Gunnar Solskjaer jest zaskoczony decyzją Chelsea o zwolnieniu Franka Lamparda. Menedżer Manchesteru United wyraził również przekonanie, że byłego reprezentanta Anglii czeka udana trenerska kariera.

Chelsea o rozstaniu z Lampardem poinformowała w poniedziałek, a powodem takiej decyzji były rozczarowujące wyniki zespołu. The Blues zajmują obecnie dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Premier League. Do miejsc premiowanych występami w Lidze Mistrzów tracą aktualnie pięć punktów. Oczekiwania wobec Chelsea, szczególnie po wydaniu latem ponad 200 milionów funtów na transfery, były znacznie większe.

– Jedyną rzeczą, którą wiem na pewno jest to, że Frank nie chce, aby ktokolwiek z nas go żałował. Znam jego charakter, mentalność i jestem pewien, że odbije się od dna. Będzie miał bardzo dobrą trenerską karierę. Po prostu meli trudniejszy moment przez krótki okres, ale nie tak dawno temu byli na szczycie ligi – powiedział Solskjaer.

– To pierwszy spadek formy, jaki naprawdę zanotowali pod wodzą Franka. Jestem więc trochę zaskoczony, ale nie moim zadaniem jest komentować to, co się stało w Chelsea – dodał menedżer Manchesteru United.

Solskjaer podczas swojego dotychczasowego pobytu na Old Trafford również zmagał się z podobnymi problemami, ale udało mu się zachować stanowisko. – Wiedzieliśmy, że będziemy mieli kilka trudnych i nierównych okresów, ale zawsze miałem dobre wsparcie ze strony klubu – powiedział Solskjaer. – Władze były w tej kwestii bardzo stabilne, za co czuję się bardzo wdzięczny. Przeszliśmy w tym czasie przez dwa lub trzy okresy słabszej formy – dodał.

Według medialnych doniesień następcą Franka Lamparda na Stamford Bridge zostanie Thomas Tuchel. Najbliższe spotkanie londyński zespół czeka już w środę. Na własnym stadionie zmierzy się o godzinie 19:00 z Wolverhamptonem Wanderers.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 27. stycznia 2021 18:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 7 comments

Kiedy Abramowicz podejmował decyzje, to było bardziej stabilnie? Weźmy wyrzucenie Granta po tym jak zdobył LM czy Ancelottiego. Lamparda też nie zwolniła Granovskaja tylko Abramek, więc nie ma co tworzyć legendy o złej “babie”. Może Tuchel osiągnie więcej, ale uważam, że powinni byli dać Lampardowi więcej czasu.