Solskjaer z ostatnią szansą na odbudowanie zaufania u władz Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer i jego przyszłość w Man Utd, to wciąż temat do spekulacji w angielskich mediach. Najnowsze doniesienia The Telegraph w sprawie przyszłości Norwega wskazują, że władze klubu z Old Trafford dały mu trzy mecze na poprawienie sytuacji drużyny.

  • Manchester United w ostatnim czasie nie zachwyca
  • W związku ze słabymi wynikami osiąganymi przez zespół niepewna stała się przyszłość Ole Gunnara Solskjaera
  • The Telegraph podał, że Norweg ma otrzymac jednak czas na poprawienie sytuacji

Władze Man Utd nie chcą wykonywać nerwowych ruchów

Ole Gunnar Solskjaer otrzymał latem to, o co prosił. Jego zespół został wzmocniony solidnymi piłkarzami. Szeregi Czerwonych Diabłów wzmocnili: Jadon Sancho, Raphael Varane oraz Cristiano Ronaldo. Mimo wszystko postawa Man Utd pozostawia wiele do życzenia.

W trakcie minionego weekendu drużyna Norwega poniosła kolejną porażkę w Premier League, ulegając aż 0:5 Liverpoolowi. Była to jednocześnie druga z rzędu porażka Czerwonych Diabłów. Ogólnie w czterech ostatnich spotkaniach ligowych team z Old Trafford zanotował trzy porażki i remis.

Ole Gunnar Solsjaer musiał się zatem pogodzić z tym, że nad jego głową zebrały się czarne chmury. W gronie kandydatów do zastąpienia Norwega wymieniano Zinedine’a Zidane’a i Antonio Conte. Wygląda jednak na to, że Solskjaer otrzyma jeszcze szansę na poprawienie sytuacji.

The Telegraph podaje, że we wtorek w centrum treningowym Manchesteru United panowała dziwna atmosfera. Piłkarze wrócili do zajęć po wolnym dniu. Solskjaer nie wybiegł z zawodnikami od razu na boisku, ale najpierw skupił się na analizie ostatnich niepowodzeń drużyny, chcąc jednocześnie podbudować zespół mentalnie.

W bazie Czerwonych Diabłów byli obecni również sir Alex Ferguson oraz dyrektor generalny Martin Edwrards. Niemniej była to wizyta już wcześniej zaplanowana, niezwiązana z ewentualnymi rozmowami z menedżerem drużyny.

W kontekście Solskjaera angielscy dziennikarze podają, że do ostatniej niedzieli władze klubu były w 100 procentach za tym, aby Norweg kontynuował swoją pracę. Aktualnie sytuacja wygląda już nieco inaczej. W spotkaniu 10. kolejki Premier League ekipa z Old Trafford zmierzy się na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur. To może być jedna z ostatnich szans na odbudowanie zaufania u sterników klubu przez Solskjaera.

48-latek prowadził Man Utd jak dotąd w 145 meczach, notując w nich 77 zwycięstw, 36 porażek i 32 remisy.

Czytaj więcej: Manchester United zmieni trenera? Dwóch potencjalnych następców Solskjaera

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 14:18.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Solskjaer z ostatnią szansą na odbudowanie zaufania u władz Man Utd