Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Solskjaer nie żałuje decyzji ws. Lukaku, Younga i Sancheza

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer nie żałuje decyzji związanych z Romelu Lukaku, Alexisem Sanchezem i Ashleyem Youngiem. Wymieniona trójka trafiła do Interu Mediolan. Norweg przekonywał, że gdyby miał podjąć decyzję w sprawie tych piłkarzy jeszcze raz, to zdecydowałby tak samo.

Czytaj dalej…

Latem minionego roku klub z Lombardii pozyskał na zasadzie transferu definitywnego Belga Lukaku. Z kolei Chilijczyk Sanchez dołączył do Interu na zasadzie wypożyczenia. Tymczasem były reprezentant Anglii trafił do mediolańskiej drużyny w trakcie styczniowej sesji transferowej.

– To na pewno nie jest konkurs na popularność. Ja muszę podejmować decyzję, mające wpłynąć na korzyść klubu – mówił Solskjaer w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

Solskjaer: Decyzje służyły dobru klubu

– Decyzje, które podjęliśmy latem ubiegłego roku i w styczniu, dotyczące rozstania z poszczególnymi piłkarzami, moim zdaniem służyły dobru klub i drużyny, bo dzięki nim mogliśmy dać szansę gry naszym młodym zawodnikom, obdarowując ich zaufaniem – zaznaczył Norweg.

– Gdybym mógł cofnąć czas o 12, czy sześć miesięcy i podjąć decyzje jeszcze raz, to bym ich nie zmienił – zaznaczył opiekun Czerwonych Diabłów.

Odnotujmy, że reprezentant Belgii jest w trakcie trwającej kampanii ważny ogniwem Nerazzurrich. Lukaku w 30 spotkaniach włoskiej ekstraklasy zdobył 20 bramek dla Interu.

Komentarze